MEB'DE 2. BÜYÜK OPERASYON

Milli Eğitim Bakanlığı'nda dün 15 bin 200 öğretmenin açığa alınmasının ardından bugün de 6 bin 538 kişi daha görevinden uzaklaştırıldı.

MEB'DE 2. BÜYÜK OPERASYON
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), merkez ve taşra  teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik yürütülen  çalışma kapsamında, açığa alınan kamu personeli sayısının 21 bin 738'e ulaştığı  bildirildi.  Bakanlıkta, FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı grubun 15 Temmuz'daki darbe  girişiminin ardından, FETÖ ile irtibatlı tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile  barınma merkezlerinin yanı sıra bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında görev  yapan kamu personeline yönelik çalışma sürüyor.  Bugün itibarıyla Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında FETÖ ile  irtibatlı kamu personeline yönelik çalışma kapsamında, açığa alınan kamu  personeli sayısı 21 bin 738'e ulaştı. Bu kişiler hakkında soruşturma başlatıldı.  Açığa alınan öğretmen sayısının ise 21 bin 29 olduğu kaydedildi.  Öte yandan, FETÖ'nün darbe girişimi sonrası MEB'in merkez ve taşra  teşkilatında açığa alınan 21 bin 738 kamu personelinin yanı sıra FETÖ ile  irtibatlı özel öğretim kurumlarındaki 21 bin personelin çalışma ruhsatlarının  iptal edilmesine ilişkin süreç tamamlandı. MEB, FETÖ ile irtibatlı özel öğretim  kurumlarının da kapatılmasına yönelik çalışmasını sürüyor.
 
 AKTİF EĞİTİM SEN YÖNETİCİLERİ DE AÇIĞA ALINDI
 
Aktif Eğitim Sendikası'nın genel merkez ve taşra teşkilatındaki binin  üzerindeki yöneticisinin de bakanlık veya valilikler tarafından açığa alındı.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER