Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Belinay Ceren Çoban: Çocuklardan Tek İsteğim Hep Mutlu Olmaları

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, TBMM´nin açılışın 99. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çeşitli okullardan gelen öğrencileri makamında ağırladı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Belinay Ceren Çoban: Çocuklardan Tek İsteğim Hep Mutlu Olmaları

Kendisini ziyaret yapmaya gelen öğrencilerle tek tek tokalaşan Selçuk, makamını MEV Gökkuşağı Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Belinay Ceren Çoban´a devretti.

Konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramda öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün milli iradenin tam bağımsızlığı ve egemenliğimizin sembolü olan Gazi Meclis´imizin kuruluşun 99´uncu yılındayız.

Böyle bir senede Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin bilimle, teknolojiyle, kitaplarla çok daha donanmış bir gençlikle, çocuklarla dolu dolu olmasını hepimiz arzu ediyoruz. İnanıyoruz ki çocuklarımız bilimde, sanatta, kültürde, sporda ilerledikçe ülkemiz de çok daha büyük bir şekilde gelişmeye devam edecek.

Büyüklerimizin bize güvenini boşa çıkarmayacağız

Bakan Selçuk, Belinay´a "Sayın Bakanım burada bürokratlarınız oturuyor. Onlara herhangi bir talimatınız olacak mı?" sorusunu yöneltti. Belinay Ceren ise bu soruya "Onlardan tek istediğim hep mutlu olmaları. Özellikle bugün.

Bakan Selçuk´tan koltuğu devralan Çoban, yapmış olduğu konuşmada, tüm çocukların bayramını kutlayarak, 23 Nisan´ın önemine dair duygularını dile getirdi.

Çoban, "Bu bayramı biz çocuklara hediye eden ve tüm dünya çocuklarıyla paylaşmamızı sağlayarak bize bu mutluluğu yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarına, bu vatan için canlarını ortaya koyan aziz şehit ve gazilerimize rahmet ve minnetlerimi sunuyorum.

Bakan Selçuk´a da kendilerini ağırladığı için teşekkürlerini ileten Çoban, 2023 Eğitim Vizyonu´nda yer alan Tasarım ve Beceri Atölyeleri için de Selçuk´a kendisi ve arkadaşları adına teşekkür etti.

Çoban, "Atatürk ´Bugünün küçükleri yarının büyükleridir´ diyerek bizlere verdiği önemi en güzel şekilde ifade etmiştir. Bizler de bugün burada sevincimizi ve coşkumuzu paylaşırken bizlere verilen önemin farkındayız. Büyüklerimizin bize olan bu güvenini boşa çıkarmayacağımızı bilmenizi isteriz.

Belinay Ceren Çoban, ziyarette basın mensupların sorularını da cevapladı. 2023 Eğitim Vizyonu´nu nasıl değerlendiriyorsunuz. Gördüğünüz eksiklikler var mı?" şeklindeki soru üzerine Çoban, "Bu bence çok iyi bir proje. Bütün arkadaşlarım ve benim için çok yararlı.

Çoban, bir basın mensubunun "Hedefleriniz, projeleriniz var mı?" sorusunu "Bugün bayramımızı kutluyoruz ve sorulara daha çok cevap vermek istemiyorum.

Ziyarette, Özel Bilkent Ortaokulu öğrencisi Özüm Ersoy da 23 Nisan´ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine verilmiş çok özel bir armağan olduğunu anlattı.

Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu öğrencisi Belinay Şirin, Gazi Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu öğrencisi Eyüp Yılmaz, Eskişehir Bahçeşehir Koleji öğrencisi Fevzi Eren Sürmeli de Atatürk´e saygı ve sevgilerini dile getiren birer konuşma yaptı.

Ardından öğrencilerle fotoğraf çektiren Selçuk, onlara içerisinde kitapların olduğu hediyeler verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER