YÖKDİL başvurusu başladı, YÖKDİL/1 başvuru ücreti ne kadar?

Genellikle akademik kariyer hedefleyenlerin giriş yaptığı YÖKDİL için başvuru işlemleri başladı. 2024 yılının ilk YÖKDİL sınavı 25 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. YÖKDİL başvuru işlemleri 10 Ocak ile 17 Ocak 2024 tarihleri arasında yapılacak. YÖKDİL başvuru ücreti 490 lira olarak belirlendi.

YÖKDİL başvurusu başladı, YÖKDİL/1 başvuru ücreti ne kadar?

Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) başvuruları başladı. YÖKDİL başvuruları elektronik ortamda ais.osym.gov.tr üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

YÖKDİL başvuru ücreti için adayların 490 lira bankaya yatırması gerekiyor.

YÖKDİL NE ZAMAN YAPILACAK?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2024-YÖKDİL/1 oturumu 25 Şubat tarihinde yapılacak.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURU TARİHLERİ

YÖKDİL başvuruları 10 Ocak 2024 tarihinde başlayacak ve 17 Ocak 2024 tarihinde sona erecek. Geç başvurular ise 24 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.

SÖZCÜ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER