Pahalı Olunca Daha İyi Satılıyor Haftada 8 Bin Lira…

Antalya'da örtü altı tarımın merkezleri arasında olan ve her sene milyonlarca ton domates yetiştirilen Aksu ilçesinde domates pazarda 6 TL`den alıcı buluyor.

Pahalı Olunca Daha İyi Satılıyor Haftada 8 Bin Lira…

20 senedir pazarcılık mesleği ile uğraşan 57 yaşındaki Hediye Yılmaz, son zamanlarda fiyatı artan domates ile ilgili, "Alan da memnun satan da memnun. Pahalı olunca daha iyi satılıyor. Ucuz olsa kimse domatesi beğenmiyor.

Son zamanlarda fiyatı en çok konuşulan ve sofraların başköşesinden inmeyen domatesin Antalya'da pazarlarda fiyatı 6 TL'oldu.

Örtü altı tarımın önemli merkezlerinden olan ve her sene milyonlarca domates üretimi yapan Aksu ilçesinde domates sezonu henüz başlamadı.

Pazarlarda tezgahlarda yerini her zaman dolduran domates ise daha çok yüksek kesim yayla olarak tabir edilen alanlardan getiriliyor.

Antalya'nın Aksu ilçesinde yaşayan ve 20 senedir ekmeğini halk pazarlarında sebze-meyve satarak kazanan 57 yaşındaki Hediye "ılmaz, “Pazarcılık mesleğine ufaktan başladım. Daha sonra tezgahımı büyüttüm. 2 tane çalışanım var. 

Pazardan memnunum. 6 TL'ye domates satıyorum. Domatesi alan da memnun satan da memnun. Sıkıntı yok. Hayatta ikinci el ürünü tezgahıma koymam. Şu an Antalya'da domates yok, ondan domates pahalı satılıyor. İlaç, gübre çok pahalandı.

Bir şey pahalı olunca daha iyi satılıyor

Bir ürünün pahalı olduğu zaman daha iyi satıldığını söyleyen Yılmaz, "Bir şey pahalı olunca daha iyi satılıyor. Domatese 2 TL desem alıcı karıştıra karıştıra 3-4 kilogram alıyor. Adam şimdi 5 kilogram alıyor 30 TL verip çekip gidiyor. 

Sabah saat 5'te kalkarım. Herkes hale gider ürün almak için. Her istediğim ürünü buluyorum, bazen de telefon ile ayırttırıyorum. 5'de hale gidiyorum. 8'de pazara geliyorum. Haftada elimde 7-8 bin TL para geçiyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER