Zynga Türk Oyun Firması Olan Rollic'i 168 Milyon Dolara Satın Aldı

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga 1,8 milyar dolara satın aldığı Türk oyun firması Peak Games'den sonra hyper-casual (hiper basit) oyunlar üreten bir diğer Türk oyun firması olan Rollic'i de 168 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Zynga Türk Oyun Firması Olan Rollic'i 168 Milyon Dolara Satın Aldı

Zynga resmi Twitter adresinden duyurduğu habere göre, şirket hyper-casual oyun alanında en hızlı büyüyen şirketlerden biri olan İstanbul merkez Türk oyun şirketi olan Rollic ile anlaşmaya vardı.

Yapılan Açıklamada Rollic'in oyunları 250 milyondan çok indirildiği söylenirken, Rollic'in şirketin kullanıcı profiline ve reklam alanına katkı sağlayacağı söylendi.

Zynga Üst Yöneticisi (CEO) Frank Gibeau, 2020 yılında dünya çapında en hızlı gelişen hyper-casual geliştiricisi ve yayıncılarından biri olan ve harika bir takım tarafından yönetilen Rollic'in alınması ile hyper casual alanına girmekten dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Rollic Kurucusu ve CEO'su Burak Vardal ise Rollic ekibinin Zynga'ya katılmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi. Vardal, Hiper-casual konusundaki uzmanlığımız, Zynga’nın ürün yönetimi, veri bilimi, reklamdan reklamdan para kazanma ve dünya çapındaki yayıncılık kalitesine mükemmel uyum sağlıyor.

Açıklamaya göre ilk olarak Zynga, Rollic'in yüzde 80'i 168 milyon dolara satın alacak. Rollic'in kalan yüzde 20’lik bölümü ise önümüzdeki 3 sene içerisinde aşama aşama Zynga bünyesine geçirilecek.

Zynga geçen aylarda İstanbul merkez mobil oyun şirketi Peak Games'i rekor bir fiyatla 1,8 milyar dolara satın aldığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER