İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ? VALİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin pazartesi günü eğitim-öğretime devam edileceğini açıkladı.

İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ? VALİ ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA
Çok sayıda öğrenci yarın İstanbul'da okulların tatil olup olmadığını merak ediyordu. Twitter’da pazartesi okulların tatil olmasını isteyen öğrenciler ‘vasipyarıntatildesene’ hashtagini TT yaptı.
Öğrenciler yarın kar yağmasa bile yerlerin buz olduğunu söyleyerek tatil istedi.
İstanbul Valisi Vasip Şahin akşam saatlerinde twitter'dan yaptığı açıklama "Meteorolojik tahminlere göre İlimizde yarın itibariyle kar yağışı beklenmediği için tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir" dedi.
 
Vasip Şahin'in açıklaması şöyle: 
 
Bu arada, İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü de, ilde yarınki hava koşullarının eğitim-öğretime engel olmayacağını belirterek, okulların tatil edilmesinin söz konusu olmadığını duyurdu.
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre ilimizde bu gece itibariyle kar yağışı yerini sağanak yağmura bırakacaktır. Bu sebeple 4 Ocak 2015 Pazartesi günü hava koşullarının eğitim-öğretime engel olmayacağı değerlendirildiğinden okulların tatil edilmesi söz konusu değildir.
Ayrıca son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin adına açılan sahte hesaplar üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanılarak yapılan bir takım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirildiği görülmektedir.
Valiliğimizle ilgili haber, duyuru ve açıklamalar, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. 
Bu sebeple www.istanbul.gov.tr, http://www.istanbul.gov.tr internet adresi ile @vasipsahin, @TC_istanbul ve facebook.com/istanbulvaliligi sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara vatandaşlarımız tarafından itibar edilmemesi önem arz etmektedir."
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER