NEREDE OY KULLACAKSINIZ?

)

NEREDE OY KULLACAKSINIZ?
7 Haziran 2015 seçimleri için seçmen listeleri açıklandı. Seçmen bilgilerinizi YSK'nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz ayrıca muhtarlıklarda da askıya çıkan listeleri kontrol edebilirsiniz. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek için haberimizdeki seçmen sorgulama linkini tıklayabilirsiniz. YSK, genel seçimlerle ilgili seçmen listelerini güncelledi. 7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak genel seçiminde vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilmesi için YSK tarafından seçmen sorgulama hazırlandı. Nerede oy kullanacağım diye merak ediyorsanız aşağıdaki resme tıklamanız yeterli. Seçmen Sorgulama sonucunda bilgilerinde hata gözüken, kaydını bulamayanların veya adres değişikliği yapmak isteyenler, adres kayıt sistemine kayıt olmaları gerekiyor. 14 Mart’tan itibaren muhtarlıktan asılacak seçmen listelerinde de seçmen sorgulamasını yapabilirsiniz.
Yurt içi ve yurt dışı seçmen listeleri Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) açıkladığı seçim takvimi kapsamı gereği askıya çıktı. YSK’nın internet sitesinden de sorgulanabilecek olan seçmen bilgileri muhtarlıklardan da kontrol edilebilecek. Seçmen listeleri 27 Mart’a kadar askıda kalacak. Vatandaşların mağdur olmamaları için seçmen listelerini kontrol etmeleri gerekiyor.

2015 YSK SEÇMEK KAYDINIZI SORGULAMAK İÇİN RESME TIKLAYINIZ:
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ KAYA
ALİ KAYA - 6 yıl Önce

BU NASIL HABERCİLİK ALLAAH BELANIZI VERSİN .NEREDE OY KULLANILACAĞI DAHA BELİRLENMEDİ.TIKLA ŞUNU YAP BUNU YAP BU NASIL TERBİYESİZLİK.NASIL HABERCİSİNİZ.

SIRADAKİ HABER