TBMM'YE PERSONEL ALIMI!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) farklı alanlarda ihtiyaç duyulan personel alımı için başvurular başladı.

TBMM'YE PERSONEL ALIMI!
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) farklı alanlarda ihtiyaç duyulan personel alımı için başvurular bugün başladı. Şoförden bakıcı anneye, arşivciden psikoloğa kadar farklı alanda 69 personel alımına gidecek olan TBMM’de çalışmak isteyen adayların, 3 Nisan’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor.
 
TBMM’de kadro açılan ve alınacak personel sayısı şu şekilde:
 
2 Anaokulu öğretmeni,
3 arşivci,
1 bakıcı anne,
1 istatistikçi,
4 kütüphaneci,
12 memur,
1 elektronik mühendisi,
1 elektrik mühendisi,
1 psikolog,
12 şoför,
1 teknik yönetmen.
 
Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvuruda bulunabilecek. Aranan şartları taşıyan adaylar 23 Mart-3 Nisan tarihleri arasında TBMM'ye internet üzerinden, posta yoluyla veya şahsen başvurabilecek. 
 
Sınavın yazılı aşaması için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM) 2013-2014 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavları'nın (KPSS) sonuçları esas alınacak. Kadro unvanlarına göre, KPSS’den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dahil) sözlü sınava veya uygulama sınavına alınacak.
 
ARANAN ŞARTLAR
 
Sınava başvuruda bulunacak adayların; a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları, b) Sınav açılan kadrolar için belirtilen şartları taşımaları, c) İlanda belirtilen KPSS puan türünden en az yetmiş puan almış olmaları gerekiyor. 
 
BAŞVURU TARİHİ, ŞEKLİ VE YERİ
 
Başvurular, 23.03.2015 tarihinde başlayıp 03.04.2015 tarihi mesai bitiminde sona erecek. http://www.tbmm.gov.tr adresinden temin edilecek başvuru formu doldurularak, istenilen belgelerle birlikte şahsen yapılacak başvurular, TBMM Ek Hizmet Binası Atatürk Bulvarı No: 153 Bakanlıklar/Ankara adresine, posta yolu ile yapılacak başvurular ise TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı 06543 Bakanlıklar/Ankara adresine yapılacak. Posta ile yapılan başvurularda, son başvuru tarihinden sonra Meclis’e ulaşan başvurular ile eksik belge bulunan başvurular dikkate alınmayacak.
 
SINAVA GİRECEK ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER
 
Sınava girecek adaylardan istenilen belgeler şunlar: "Aday başvuru formu, öğrenim durumunu gösterir belgenin (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar denklik belgesi ile birlikte) aslı veya onaylı örneği (Mesleki eğitim gerektiren kadrolara başvuruda bulunacak lisans mezunu adaylar meslekleriyle ilgili diplomalarını da ibraz etmek zorundadır), KPSS puanını gösterir belge, kendi el yazısıyla yazılmış özgeçmiş."
 
Şahsen başvuruda bulunacak adayların başvuru belgeleri, asılları ibraz edilmek şartıyla kurumda onaylatılabilecek. Sınava başvuru için istenen belgelerde, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacak. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.
 
SÖZLÜ VEYA UYGULAMA SINAVI
 
Yazılı sınav puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre; sözlü veya uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayların isim listesi ile sınavının yapılacağı yer, gün ve saat http://www.tbmm.gov.tr/duyurular internet adresinden ilan edilecek. Sözlü veya uygulama sınavında başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak şart. Sözlü veya uygulama sınavı sonucunda, yazılı sınav puanının yüzde 60’ı ile sözlü veya uygulama sınav puanının yüzde 40’ı toplanarak adayların giriş sınavı puanı tespit edilecek. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER