Aylarca Direndiler Ama Olmadı! Koronavirüsten İlk Ölüm

Maldivler Sağlık Bakanı Abdulla Ameen, başkent Male'de 83 yaşındaki bayan hastanın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Aylarca Direndiler Ama Olmadı! Koronavirüsten İlk Ölüm

Ülkede bugüne kadar toplam 278 kişide yeni tip koronavirüse rastlanırken, virüse yakalanan 17 kişi iyileşti.

Güney Kore'de 15 Şubat'tan beri ilk defa yurt içi kaynaklı Kovid-19 vakasına rastlanmadı

Yonhap ajansının haberine göre, Güney Kore'de Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden (KCDC) yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte 4 kişide yeni tip koronavirüse rastlandığı ve yeni vakaların tamamının yurt dışı kaynaklı olduğu belirtildi.

Ülkede 15 Şubat'tan beri ilk defa yurt içi kaynaklı bir vakaya rastlanmadığına dikkat çekilen açıklamada, bunun, aynı zamanda iki aydan daha uzun süre sonra kaydedilen en düşük günlük vaka artışı olduğu söylendi.

Yapılan Açıklamada, ülkede şimdiye kadar görülen toplam Kovid-19 vaka sayısı 10 bin 765'e çıktığı ve virüs sebebiyle 247 kişinin yaşamını yitirdiği, 9 bin 59 kişinin de iyileştiği bildirildi.

Ülkede Kovid-19 vaka sayılarında düşüşe rağmen yetkililer, halktan bugün başlayan 6 günlük tatilde virüse karşı tedbirleri elden bırakmamaları çağrısında bulundu.

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 2019 yılı Aralık'ayında aniden ortaya çıkan ve tüm dünya genelinde 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılan Kovid-19'un bulaştığı kişi sayısı 3 milyon 220 bin 970'e ulaştı.

Virüs sebebiyle 228 bin 251 kişi yaşamını yitirdi, virüs bulaşan 1 milyon 1933 kişi de iyileşti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER