Onu Gören Bir Kez Daha Bakıyor

Bu devasa ekmek 8 kilo, 8 saatte mayalanıyor, 8 saatte pişiyor.

Onu Gören Bir Kez Daha Bakıyor

Türkiye'nin dört bir tarafından gelen yöresel ürünler ‘Engelsiz Anadolu Günleri'nde vatandaşlara sunuluyor. Panayır alanında baldan kuru yemişe, hediyelik eşyadan kahveye kadar pek çok ürün ilgi görüyor. Fuarın en dikkat çeken standı ise Trabzon ekmeğinin satıldığı yer oldu.

Mısır unu, peynir, tereyağı gibi doğal ürünler satılan stantta bulunan tam 8 kiloluk dev ekmekler normal ekmeğin tam 40 katı ağırlığında.

Raf ömrü 3 ay olan ekmeğin raf ömrü de 3 ay olarak belirtiliyor. Dev ekmeklerin hamuru 8 saat mayalandıktan sonra 8 saatte de pişiriliyor.

Ekmekle ilgili bilgilendirmelerde bulunan stant sorumlusu Bahar Demir, “Trabzon'dan geliyor ekmeklerimiz. 3 ay ömrü var. 

Buzdolabında kaldığı sürece bu ekmeğe hiçbir şey olmaz. Uzun vadeli bir ekmek. Diğer ekmeklere göre bundan bir dilim yiyorsun seni tok tutan bir ekmek. Ağırlığı 8 kilogramdır. 40 ekmek bir arada böyledir. Kısık ateşte, odun fırınında 8 saatte pişiyor ve 3 ay ömrü var.

Daha evel hiç böyle bir ekmek görmediklerini söyleyen vatandaşlar da tadının gayet güzel olduğunu ve kendilerine ilginç geldiğini belirtti. 

Engelliler adına düzenlenen fuar, 11 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER