MEMURLARA HEDİYE UYARISI.MEMURLAR YILBAŞI HEDİYESİ ALABİLİR Mİ?

Kayseri Valiliği, etik tartışmalarına yol açan memurların yılbaşı hediyesi alıp almamalarıyla ilgili bir twett paylaştı. Valilik, memurların yılbaşı hediyesi alamayacaklarını duyurdu. Kayseri Valiliği tarafından yapılan duyuru metni,...

MEMURLARA HEDİYE UYARISI.MEMURLAR YILBAŞI HEDİYESİ ALABİLİR Mİ?
Kayseri Valiliği, etik tartışmalarına yol açan memurların yılbaşı hediyesi alıp almamalarıyla ilgili bir twett paylaştı. Valilik, memurların yılbaşı hediyesi alamayacaklarını duyurdu. 
 
Kayseri Valiliği tarafından yapılan duyuru metni, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Kayseri Valiliğine ait TC Kayseri Valiliği hesabından memurların yılbaşı hediyesi ile ilgili bir açıklama yapıldı. 'Memurlar yılbaşı hediyesi kabul edemeyecek' başlıklı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yılbaşı öncesi kamu görevlilerine verilen hediyeler, kamuoyu nezdinde etik tartışmalara yol açmakta, komu yönetimi ve yöneticilerine duyulan itibar ve güvenin sarsılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle 2011 yılında Başbakanlık Etik Kurulu tarafından yayınlanan genelgenin tekrar hatırlatılması Valiliğimizce gerekli görülmüştür. Buna göre, yılbaşı münasebetiyle Valilik başta olmak üzere kamu kurumlarında hediye kabul edilmeyecektir. Yılbaşı hediyesi amacıyla bütçe ayırmış olan kişi ve kuruluşlar, arzu ederlerse bu hediyelerini ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilere dağıtılmak üzere Valilik ve kaymakamlıklar bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına tutanakla teslim edebilirler.”
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER