KAMU-SEN 1 MAYIS'I ADANA'DA KUTLAYACAK

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Mayıs Emek Bayramı'nı Adana'da kutlayacaklarını açıkladı

KAMU-SEN 1 MAYIS'I ADANA'DA KUTLAYACAK
Koncuk, Konfederasyon tarafından yapılacak etkinliğe genel merkez tarafından belirlenecek il temsilcilikleri ve bağlı şubelerin katılacağını, tüm şubelerin de istemeleri halinde temsilen etkinlikte bulunabileceğini ifade etti.
 
1 Mayıs etkinliğinin saat 10.00'da İnönü Caddesi'ndeki Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliği önünde toplanarak başlayacağını belirten Koncuk, yazılı açıklamasında programı şöyle aktardı: "Buradan, İnönü Caddesi istikametinden, Atatürk Parkı'na kadar yürünerek gidilecek, Atatürk Parkı önünde miting yapılacaktır. Türkiye Kamu-Sen, 1 Mayıs etkinliğini, günün anlam ve önemine uygun olarak, çalışma hayatında yaşanan problemleri dile getirerek yapacak, adil gelir dağılımı, işsizlik, ayrımcılık, ülkemizde yaşanan hukuki problemlere vurgu yapılacaktır. 1 Mayıs'ı kavganın olmadığı, bayram tadında ama ülkeyi yönetenlerin hatalarını en net şekilde dile getirdiğimiz bir gün olarak kutlayacağız. Emeğin, alın terinin yerlerde süründüğü, gençlerimizin işsizlikten gelecekten umudunu kestiği, emeklilerin yok sayıldığı, çalışanların taleplerine kulak tıkandığı, taşeronlaşmanın zirve yaptığı, memurun iş güvencesine göz dikildiği bugün, Türkiye Kamu Sen ve bağlı teşkilatlarımız 1 Mayıs'ı heba etmeyecek ve Adana'dan, tüm Türkiye'ye seslenecek ve ülkeyi yönetme aczi içindekilere karşı sesini yükseltecektir. Hayırlı olsun."
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER