KAMU SEN HİZMET BİNASI AÇILDI

Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu yeni hizmet binasının açılışı büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.Konuyla ilgili yapılan basın açıklaması ...

KAMU SEN HİZMET BİNASI AÇILDI

20. Kuruluş yıldönümü etkinliklerimiz çerçevesinde temeli atılan, harcında emek, temelinde alın teri, demirinde birlik ve dayanışma olan , büyük özveri ve çalışmayla kısa sürede tamamlanan Türkiye Kamu-Sen konfederasyonu yeni hizmet binasının açılışı büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

Cuma namazının hemen ardından gerçekleştirilen törene başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, MHP Genel Bşk.Yrd. Atilla Kaya, Mevlüt Karakaya, Reşat Doğru, Milletvekilleri, Mehmet Günal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Behiç Çelik, Şenol Bal,  Mhp MYK üyesi Hamit Ayanoğlu, BBP Genel Bşk.Yrd. Ahmet Gürhan, Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Türkiye Kamu-Sen Kurucu Genel Başkanı Ali Işıklar, İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Türk-İş eski Başkanı Salih Kılıç, Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, Çalışma Bakanlığı Müsteşar vekili ve Müsteşar yardımcıları, sanatçı Ahmet Şafak, Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Hamit Köse, Türk Dayanışma Konseyine bağlı kuruluşlarımızın Genel Başkanları ve yöneticileri, Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu Başkanı ve Milletvekili Settar Mehbaliyev  Irak, ve Doğu Türkistan dernekleri temsilcileri, Gazeteciler, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticilerimiz, İl Temsilcilerimiz, Şube Başkanlarımız, Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz, Sivil Toplum Örgütlerinin yöneticileri, Türkiye Kamu-Sen’e gönül veren üyelerimiz ve çok sayıda davetli katıldı.

 

KONCUK: YENİ HİZMET BİNAMIZ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN VE HUZURUMUZUN ABİDESİDİR

Tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı. Mehteran ekibinin konserinin ardından kürsüye gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yeni hizmet binamızın kamu çalışanları ve Türkiye Kamu-Sen ailesine hayırlı olmasını diledi.

Koncuk, “Değerli arkadaşlarım yeni hizmet binamız esasen Türkiye Kamu-Sen’in birlik ve beraberliğinin ve bunun yarattığı huzurun bir abidesidir. Ben bu binayı yapmada emeği geçen başta Genel Başkanlarımıza ve tüm teşkilatımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Biz binayı gerçekten parasız yaptık ve imanla yaptık. Binamız yaklaşık 16 bin metrekarelik bir alan sahiptir. Binamız içerisinde Sendikalarımızın kendi kullanım alanları ile birlikte 117 yataklı bir misafirhanemizde bulunuyor. Bu önemli yapılar kurumsallaştığımızın bir göstergesidir. Türkiye Kamu-Sen’in ardından diğer memur sendikaları da elbette böyle hizmet binaları yapacaktır.

Diğer sendikalar bizleri hep öncü sendika olarak görüyorlar. Bizim arkamızdan onlarında böyle hizmet binaları yapmalarından biz memnuniyet duyarız. Ben hepinize tekrar sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum, hizmet binamızın Türkiye Kamu-Sen ailesine, kamu çalışanlarına, vatanımıza ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

ATİLLA KAYA: TÜRKİYE KAMU-SEN KAMU ÇALIŞANLARININ BAYRAKTARLIĞINI YAPAN YEGANE KONFEDERASYONDUR

Genel Başkanımızın ardından konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Kaya’da hizmet binamızın kamu çalışanlarına ve Türkiye Kamu-Sen teşkilatına hayırlı olmasını diledi. Kaya, “Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz yeni hizmet binasının hayırlı çalışmalara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu zor şartlarda mütevazi imkanlarla memurun hak arayışı mücadelesinin bayraktarlığını yapmış Türkiye Kamu-Sen’in başlangıcından bugüne kadar her aşamasında emeği geçen tüm mensuplarını minnet ve şükranla anıyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

FARUK ÇELİK: TÜRKİYE KAMU-SEN ÇALIŞMA HAYATININ EN ÖNEMLİ VE ETKİN AKTÖRÜDÜR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ise, Türkiye Kamu-Sen’in çalışma hayatında son derece etkin bir konfederasyon olduğuna vurgu yaparak, yeni hizmet binasının hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Çelik, “ 1992 yılında kurulan ve yaklaşık 450 bin üyesi olan Türkiye Kamu-Sen çalışma hayatımızın en önemli aktörlerindendir.

Bende bu hak,hukuk ve alın teri mücadelesinde emeği geçen herkesi saygıyla anıyorum, sizlere de başarılar diliyorum. Kamu çalışanlarının beklentilerinin olduğunun bilincindeyiz. Yaptığımız toplantılarda  bu sorunların çözümü noktasında çok ciddi emek sarf ediyoruz.

Sayın Genel Başkan İsmail Koncuk’un da ifade ettiği gibi her zaman diyalogdan yanayız. Bu diyaloglar sorunların çözümünü daha da hızlandıracaktır. Türkiye Kamu-Sen’in hizmet binası gerçekten herkesin imreneceği bir bina olarak göze çarpmaktadır. Ben bu muhteşem binanın tüm Türkiye Kamu-Sen ailesine ve kamu çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi. 

       Konuşmaların ardından hizmet binamızın açılışı dualar eşliğinde hep birlikte kesilen kurdele ile tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER