Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Rehavet, Felaketi de Beraberinde Getirir

Esenler İftar Programı’nda konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, “Gayret yoksa hayret vardır, Rehavetin olduğu yerde felaket yakındır. Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta çekincenin olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Rehavet, Felaketi de Beraberinde Getirir

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen İstanbul 1 No’lu Şube tarafından organize edilen Esenler İftar Buluşması, çok sayıda Memur-Sen üyesini bir araya geldi.

Kur’an tilavetiyle başlayan ve Ramazan coşkusunun hissedildiği iftar programına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Köse, Eğitim Bir-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mükremin Köse, İl ve ilçe şube yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube yönetimleri, kurum müdürleri ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Yalçın: Soylu Mücadelemiz Sürüyor

Coşkulu teşkilata hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen ailesi olarak 27 yılı geride bıraktık. Kurulduğumuz günden bu yana da üyesi ve ülkesi için ter akıtan bir teşkilat olarak yer kürede iz bırakmayı sürdürüyoruz.

Hikayemiz, ülke üzerindeki vesayeti kaldırmak, yeniden büyük Türkiye idealine doğru Türkiye’yi taşımak üzere mücadeleyle başladı, bu soylu mücadelemizi sürdürüyoruz.

Benimsedikleri sendikacılık anlayışının, nerede bir mazlum varsa oraya ulaşmak olduğunu kaydeden Yalçın, bu ilkeleri doğrultusunda kimsesizlerin kimsesi olma yolunda gayret gösterdiklerini belirtti.

Yalçın, başladıkları noktadan bugüne baktıklarında büyük yollar kat ettiklerini, birçok kazanımın altında Memur-Sen olarak imzalarının olduğunu söyledi.

Ülkenin tüm kırılma anlarında Memur-Sen Ailesi’nin milli iradeden yana olduğunu belirten Yalçın sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hiçbir zaman milletin karşısına geçmedik.

Çünkü bizim hikayemiz işi millet, derdi millet, kendi millet, yükü yeniden medeniyet mefkuresine dayanıyor. Bundan dolayı en kritik süreçlerde en omurgalı duran teşkilatlardan olduk.

Belediyelerde Ciddi Zulümler Var

Ülkenin geliştiğini ve değiştiğini düşündükleri anda bunun böyle olmadığına dair belirtilerin geçtiğimiz günlerde yaşanmaya başladığına dikkat çeken Yalçın, Ben isterdim ki üniversite önlerine turnike koyanlar, ikna odaları kuranlar ve bu ülkeyi yaşanmaz hale getirenler yaptıklarından utansınlar ve aradan geçen hoşgörü zamanlarından nasiplerini alsınlar ama bunun böyle olmadığını 31 Mart seçimlerinin ardından belediyeleri değişen yerlerde çok ciddi sıkıntılarla yüzleştiğimizde gördük.

Mart’ın sonu bahar diyenlerin kara kışı getirdiğini belirten Yalçın, belediyelerdeki baskılara, zulümlere ve tehditlere vurgu yaptı. Yalçın, “Ortada ciddi bir zulüm var.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde milletin iradesini göstererek kullandığı oyların zayi edildiğini sözlerine ekleyen Yalçın, kamu görevlilerine seslenerek, buna teşebbüs edebilecek olanlara karşı fırsat verilmemesi gerektiğini belirtti.

Gayret Yoksa, Hayret Vardır

Bu noktada hiçbir adaletsizliğe imkân vermeksizin gayret göstermek gerektiğine işaret eden Yalçın, “Gayret yoksa hayret vardır, Rehavetin olduğu yerde felaket yakındır.

Bananeciliğin olduğu yerde, elini taşın altına koymakta sakınmanın olduğu yerde, Türkiye çok daha iyi noktalara gelme hedeflerini gerçekleştiremez.

Mükremin Köse: Özgürlük ve Haklar İçin Mücadele Ediyoruz

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak kuruldukları günden bu yana özgürlük ve haklar için büyük bir gayretle mücadele ettiklerini ifade eden Eğitim-Bir-Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Mükremin Köse, büyük bedeller ödeyerek, 28 Şubat’ın karanlığında dim dik durarak bu günlere geldiğini belirtti.

Köse, daima direndiklerini kaydederek, “15 Temmuz’da tarihin en karanlık gününde de dim dik durduk ve Memur-Sen olarak farkımızı ortaya koyduk, tanklara geçit vermedik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER