TBMM Başkanı Mustafa Şentop Çocukları Kabul Etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından dolayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindeki çocukları kabul etti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Çocukları Kabul Etti

Şentop, koltuğunu Pursaklar Feride Bekçioğlu Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Selahattin Ortagenç´e devretti.

Şentop, kısa konuşmasından sonra Ortagenç´e Meclis Başkanı seçilmesi dolayısıyla kutlama içeren, kendi imzasının bulunduğu belgeyi verdi.

23 Nisan´da Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan bir arkadaşlarının seneler sonra seçimleri kazandığını söyleyen Şentop, "İnşallah sen de büyüyünce TBMM Başkanı olursun.

Şentop´tan görevi devralan Ortagenç, 23 Nisan´ın Atatürk tarafından sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına armağan edilen özel bir bayram olduğunu söyledi.

Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutlayan Ortagenç, "Meclisimizin açıldığı, milletimizin yönetme yetkisini kullanmaya başladığı bu özel günde bizleri makamında kabul eden Meclis Başkanı´na teşekkür ediyorum. Bu günün çocukları olarak, ülkemiz ve tüm dünya çocukları için var gücümüzle çalışacağız.

Ortagenç, konuşmasından sonra basın mensupların sorularını cevapladı.

Selahattin Ortagenç, bir gazetecinin "Seçimler bitti fakat Meclis tam anlamıyla çalışmaya başlamadı.

TBMM ne zaman çalışmaya başlayacak? şeklindeki sorusuna, "Bugünün gündemi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğu için bu soruya daha sonra cevap verelim.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER