Ziya Selçuk’tan Okul Müdürlerine: Gerçek Yetki Şahsiyettir

Millî Eğitim Bakanı Selçuk, ders zili çalmasına az zaman kala okul müdürlerine seslendi. “Bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan gönüllerine inin.” diyen Bakan Selçuk, “Gerçek yetki şahsiyettir. Siz, öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınızda, inanın bütün okul size saygı duyacaktır. 

Ziya Selçuk’tan Okul Müdürlerine: Gerçek Yetki Şahsiyettir

Bizim şartları zor olan okullarda kahramanlara ihtiyacımız var.” sözleriyle Okul Müdürlerine çağrıda bulunan Bakan Selçuk, “Okullarımızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini ve çevresini pırıl pırıl yapalım. Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye’de fark azalır, biz bunu yapabiliriz.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan “2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Sene Başı Değişim Liderleri Toplantısında” Başkent’te görev yapan okul müdürlerine seslendi. 

Değerli arkadaşlar, lütfen bütün öğretmenlerimizin gözüne gözleriniz değsin. Oradan mümkünse gönlüne inin o insanların. Deyin ki: “Biz sizin için buradayız çocuklar için buradayız,  Sayın Bakan dahil hepimiz çocukların hizmeti için buradayız. Bakan Selçuk, “Eğer öğretmenlerinizin huzuru olursa çocuklarınızın huzuru olur.

Öğretmenler sizi takımın lideri olarak görmeli

Okul Müdürlerine hitabında, “Öğretmenler sizi takımın lideri olarak görmeli” diyen Bakan Selçuk, “Gerçek yetki şahsiyettir ve siz öğretmenler odasında saygınlık uyandırdığınızda. İnanın bütün okul toplu olarak çevre size saygı duyacaktır ve sizin saygınlığınız o okulun o çevrenin incisi yapacaktır.  

Okullarımızın arasındaki fark azalırsa, Türkiye’deki fark azalır

81 ilden Ankara’ya davet edilen başarılı okul müdürleriyle gerçekleştirilen buluşmaya da değinen Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti:

Çok çok kötü şartlarda okula gidip çok büyük başarı hikâyesi yazan müdürlerimiz var. Aynı maaş, aynı öğretmen aynı bütçe, aynı koşullar, ama bu arkadaşlar oraya gidince inanılmaz bir başarı hikâyesi yazıyorlar. 

Bizim şartları zor olan okullardaki kahramanlara ihtiyacımız var. Yani size ihtiyacımız var. Mümkünse okullarınızın tuvaletlerinden başlayarak bahçesini, çevresini pırıl pırıl yapalım.  

Eğer okullarımızın arasındaki fark azalırsa Türkiye’deki fark azalır. Biz bunu yapabiliriz. Böyle bir cesaretimiz var, yapacağız. Allah’ın izniyle, hiçbir engelimiz yok. Sadece mevcut kaynakları iyi yöneteceğiz.

Çocuklar size emanet, öğretmenler de size emanet

Okul müdürlerine hitabının sonunda “Çocuklar size emanet, öğretmenler de size emanet.” Bakan Selçuk, “Lütfen omuzlarınızda bunu taşıyarak Ankara için bir başarı hikâyesi yapalım. Arkadaşlar Ankara’nın Mustafa Kemal Atatürk’ten kalan bir yadigâr olduğunu asla unutmayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER