Milyonlarca emekli ve memur bunu bekliyor: Zamlı maaşlar ne zaman ödenecek?

Milyonlarca emekli ve memur yeni yılla birlikte zamlı maaşlarını bekliyor. Memurlar için bugün zamlı maaşlar hesaplara yatarken, maaş farkları ise ayın 1'i ila 14'ü arasında alınacak. Kamu görevlileri ocak ayı bordrolarında ek bir kalem de görecek. SSK emeklikleri 17 Ocak Bağ-Kur emeklileri de 25 Ocak'tan itibaren zamlı aylıklarını almaya başlayacak.

Milyonlarca emekli ve memur bunu bekliyor: Zamlı maaşlar ne zaman ödenecek?

TÜİK'in açıklamış olduğu son enflasyon rakamlarıyla birlikte memur ve emekliye verilecek olan zam oranı belli oldu. Yeni oranla birlikte memur ve memur emeklisi yüzde 49,25, işçi ve BAĞ-KUR emeklisi 37,57 zam alacak.

Yeni zamlarla birlikte 15 milyon 600 bin emekli ve 4 milyon memur ocak maaşını zamlı bir şekilde almış olacak.

Tüm bunlarla birlikte maaş farkları da kısa sürede ödenecek.

MAAŞ FARKLARI KISA SÜREDE ÖDENECEK

TRT Haber'de yer alan habere göre; bugün zamlı maaşların hesaplara yatacağını belirten AYBÜ Öğretim Üyesi Tarkan Zengin, "1 ila 14'ü arasında maaş farkı alacaklar. Bu maaş farkları da muhtemeldir ki ay sonuna kadar kamu görevlilerinin hesaplarına yatırılacak" bilgisini verdi.

KAMU GÖREVLİLERİNE EK KALEM ZAMMI

Kamu görevlileri ocak ayı bordrolarında ek bir kalem de görecek.

Zengin: Bu kapsamda daha önce 3 ayda bir ödenen toplu sözleşme ikramiyesi yeni dönemde 7. dönem toplu sözleşmesine göre her ay ödenecek. Geçen dönem 3 ayda bir 1080 lira ödeniyordu, aylık olarak 360 liraydı. Yeni dönemde ocak ayı itibariyle bordrolarda toplu sözleşme ikramiyesi de 360 liradan 530 liraya yükseldi.

SSK emeklikleri 17 Ocak Bağ-Kur emeklileri de 25 Ocak'tan itibaren zamlı aylıklarını almaya başlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER