BİR ÇOK İL VE İLÇEDE OKULLAR YİNE TATİL

Birkaç gündür etkisini gösteren kar yağışı okulların 20 Şubat Cuma günü de tatil edilmesine neden oldu.

BİR ÇOK İL VE İLÇEDE OKULLAR YİNE TATİL
Türkiye genelinde okulların tatil edildiği il ve ilçeler şöyle:

Sakarya:  Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 20 Şubat Cuma günü ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında bir gün daha eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Eskişehir:  İl merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları yüzünden il genelindeki resmi ve özel eğitim kurumları tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamileler ise yarın idari izinli sayılacak.

Karaman:  Kentte 3 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, yaşamı olumsuz etkiliyor. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün (20 Şubat Cuma günü) ara verildiği bildirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC): KKTC’de Kötü hava koşullarından dolayı eğitime verildiği bildirildi. Milli Eğitim Bakanı Özdemir Berova yaptığı yazılı açıklamada, İlköğretim Dairesi, Ortaöğretim Dairesi ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı okulların 20 Şubat Cuam günü tatil edildiğini bildirdi.

Konya: Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezinde, 22 ilçe ve bazı ilçelerdeki birleştirilmiş sınıflar, taşımalı eğitim yapan okullar, ilk ve orta okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Öte yandan tatil kararı alınan ilçelerde kamu görevlisi engelliler, hamileler ve malül gazilerin de bir gün idari izinli sayılacakları bildirildi. Açıklamada ilk ve orta dereceli okulları tatil edilen ilçeler şöyle:
“Cihanbeyli, Yalıhüyük, Hüyük, Çeltik, Sarayönü, Akören, Ahırlı, Çumra, Güneysınır, Halkapınar, Bozkır, Hadim, Taşkent, Ereğli, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu, Ilgın, Derebucak.”

Bolu: Valilikten yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle öğrencilerin sağlık ve ulaşımları göz önünde bulundurularak il genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.
      
Kırşehir: Olumsuz hava koşulları nedeniyle Akçakent ilçesindeki tüm okullar ile merkez ve diğer ilçelere bağlı köy ve taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime ara verildi.  

Bilecik: Bilecik merkez ile Gölpazarı ilçesine bağlı köylerde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler ve Bozüyük, Pazaryeri, İnhisar ilçelerindeki tüm okullarda olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Şubat Cuma eğitime ara verildi.
      
Kütahya: Emet ilçe merkezi ile köylerinde eğitime ara verildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, dün geceden beri devam eden kar yağışı nedeniyle olumsuz hava şartlarının oluştuğu, bu yüzden de Emet ilçe merkezi ile köylerinde eğitim veren tüm ilk ve orta dereceli okulların 20 Şubat Cuma tatil edildiği bildirildi.
      
Kayseri: Yahyalı ilçesinde kar nedeniyle eğitime ara verildi.
     
Balıkesir: Dursunbey, Sındırgı, Susurluk, Bigadiç ve Kepsut ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve fırtınanın ulaşımda aksamalara yol açması nedeniyle Dursunbey, Susuruluk ve Kepsut’ta ilk ve orta dereceli okullar, Sındırgı ile Bigadiç’te ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlarda 20 Şubat Cuma eğitim ve öğretime ara verildi.
      
Sivas: Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.       

Kocaeli: Kocaeli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartlarının devam edeceği ifade edilerek, il genelinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 20 Şubat Cuma ara verildiği bildirildi. Açıklamada, kamuda çalışan engellilerle hamilelerin de idari izinli sayılacağı bildirildi.       

Denizli: Denizli’nin 5 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, meydana gelebilecek aksaklıklar göz önüne alınarak 20 Şubat’ta Çal, Çardak, Kale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, bu ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacakları duyuruldu.
      
Antalya: Akseki ilçesinde, elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi. Akseki Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 20 Şubat Cuma günü tatil edildi.
 

Kilis: Musabeyli ve Polateli ilçelerinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

 

Nevşehir:  Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı belde ve köylerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

 

Samsun:  Asarcık, Ayvacık, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime 20 Şubat Cuma günü ara verildi. yapılmayacağı belirtildi. Alaçam’da taşıma merkezleri ile birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda, Atakum’da Özören, Sarayköy ve Çatalçam okullarında, Canik’te Başalan Cumhuriyet, Başkonak, Hacı Naipli, Tuzaklı, Gökçepınar ve Dereler ilk ve ortaokulları ile Demirci İlkokulu, birleştirilmiş sınıflı ilkokullar ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda, 19 Mayıs’ta Kösedik, Kuşkayası, Esentepe, Karagöl ve Düzköy okullarında, Tekkeköy’de taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerle Yaylageriş, Büyüklü İlkokulu ve Ortaokulu, Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere-Kırancık ve Yazılar ilkokullarında, Yakakent’te ise taşıma merkezleriyle birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda eğitime bir gün ara verildi. Bafra ve İlkadım ilçelerinde ise okulların tatil edilmediği açıklandı.

 

Kastamonu: Araç ve İnebolu ilçesinde tüm, Abana, Doğanyurt ve Çatalzeytin ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullar tatil edildi


 hürriyet
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER