BOŞUNA İSTİFA ETMESİNLER LİSTEYE GİREMEYECEKLER

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ BELEDİYE VE İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİMİZ İSTİFA ETMESİNLER LİSTEYE GİREMEYECEKLER"

  BOŞUNA İSTİFA ETMESİNLER LİSTEYE GİREMEYECEKLER


Seçim hazırlıklarına ilişkin Atalay, "Pozitif kampanya yapmak. Türkiye'ye demokrasi bayramı ve şöleni yaşatmak" diyerek, "Ak Parti olarak tüm seçim çevrelerinde seçime iştirak edeceğiz. Parti adaylarının tespit ve sıralamasında merkez yoklamasını esas aldık. Aday adaylık başvurusu 11 Şubat 2015'te başlayacak 20 Şubat'ta bitecek. Bu başvurular genel merkez ya da il teşkilatlarına yapılabilir. Biz daha önce bir ilke kararı aldık. Son kongrede teşkilatlarımızda yöneticiliğe aday olan ve seçilen kişiler için aday adaylık söz konusu olmayacak. İstifa ederlerse listelere girmeyecekler. Yönetimdeki arkadaşlarımız aday adayı olmak için istifa etmesinler. İl ilçe başkanlığı, kadın kolları gibi görevlere aday olup seçilenler aday olamayacak. Bunu daha önce açıklamıştık. Teşkilat mensubu arkadaşlarımız aday adayı olmak için hiç istifa etmesinler. Belediye başkanlarımız, belediye ve il genel meclisi üyelerimiz de aday adayı olmak için istifa etmesinler listeye giremeyecekler" diye konuştu.

"ADAY ADAYI BAŞVURULARINDA ERKEKLERDEN 5 BİN LİRA KADIN ADAYLARDAN 2 BİN 500 LİRA ALINACAK"

Aday adayı başvurularında erkeklerden 5 bin lira kadın adaylardan 2 bin 500 lira alınacağını belirten Atalay, "Aday adaylarımızdan erkeklerden başvuruda 5 bin lira kadın adaylardan 2 bin 500 lira alınacak. Engellilerden ise hiç özel aidat başvuruda alınmayacak. Aday adaylığı başvuruları bittikten sonra 28 Şubat, 1 Mart tarihleri arasında teşkilat temayül yoklaması yapılacak. Merkez yoklaması ile adaylarımızı belirliyoruz. Kampanyamızın tanıtım programı 15 Nisan gibi olabilir. 7 bölgemizde ayrı tanıtım programları yapacağız" dedi.

"MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN'IN MİLLETVEKİLİ OLACAĞI İDDİLARI BENİM BİLDİĞİM BİR KONU DEĞİL"

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın milletvekili olacağı iddialarını değerlendiren Atalay, "Benim bildiğim bir konu değil. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız paylaşmışlar. Kamudan istifa edeceklerle ilgili de daha takvim bitmedi. Bu nedenle bir şey söyleyemeyeceğim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER