Dersanede "duygusal ilişki" yasağı

Öğrencilerine "duygusal ilişki" yasağı koyan dershaneler arasına bir yenisi daha eklendi. Ankara'da faaliyet gösteren ANAFEN Dershanesi de öğrenci kayıtlarında ön koşulları arasına "Dershane içinde ki Kız-Erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir ve verdiği ücret iade edilir" şartını koydu.

Dersanede "duygusal ilişki" yasağı
Pİ Dershaneleri'nin ardından Ankara'da 27 yıldır Sayısal alanda öğretim veren ANAFEN Dershaneleri de öğrencilerine "duygusal ilişki" yasağı getirdi. Öğrencilere "Kız-Erkek arkadaşlıklarını duygusal boyuta taşımalarını" engeleyen dershanede kayıt formlarında "Dershane içinde ki Kız-Erkek arkadaşlığını duygusal boyuta taşıyan öğrencinin kaydı silinir ve verdiği ücret iade edilir" şartının getirildiği öğrenildi.

Matematik-Fen ağılırlıklı eğitim veren ANAFEN Dershanesi Genel Müdürü Metin Baklaya getirilen yasağı "Öğrencilerin Dershane içerisinde Duygusal ilişkileri olduğu zaman konsantrasyonları bozuluyor. Bu da derslerine olumsuz şekilde yansıyor. Dershanemiz öğrencileri, kılık, kıyafet, tavır ve davranışları ile öğrenciye yakışır şekilde hareket etmek ve Ortaöğretim Kurumları Disiplin Yönetmeliği hükümlerine uymak zorundadır. İlişkiyi duygusal boyuta taşıdığı tespit edilen öğrencilerin ilişiğini kesip, verdiği ücreti de kendisine iade edeceğiz. Tek amacımız daha iyi eğitim ilkelerini korumaktır. Öğrencilerin Dershane dışındaki davranışları ve tavırları bizi ilgilendirmez. Bizi sadece dershane içindeki davranışları ilgilendirmektedir" sözleriyle açıkladı.

Öte yandan; Anafen Dershaneleri, "Dershane'de Duygusal İlişki Yasağı Yayılıyor" başlığıyla yayınlanan haberlerde bahsi geçen "ANAFEN Dershanesi" ile hiçbir ilgilerinin olmadığını, dershanenin isimlerinin taklit edilerek kurulmuş bir dershane olabileceğini ve bu konu hakkında da en kısa sürede yasal işlem başlatacaklarını bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kaya
ali kaya - 10 yıl Önce

en doğrusu ayırmak.yoksa olmaz gerçekçi olmak lazım

Göktürk
Göktürk - 10 yıl Önce

Gayet akıllıca alınmış bir karar sonuna kadar destek. disiplnin oladığı yerde başarıdan söz etemek zordur. sanal başarı yerine tabanda ve genelde başarı önemildir. tek derece ile değil tüm öğrencilere ile başarı için bu tip önlemler iyi sounçlar verir...

SIRADAKİ HABER