İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde YGS eylemi

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenen bir grup öğrenci, YGS'nin iptali istemiyle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü önünde YGS eylemi
Sultanahmet Adliyesi önünde toplanan grup, pankartlar ve sloganlar eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne kadar yürüdü. Burada yaklaşık bir saat süreyle oturma eylemi yapan gruptakiler, ÖSYM aleyhine slogan attı.

Grup adına açıklama yapan Selda Çobanbaş, bunun bir ''hak arama'' eylemi olduğunu belirterek, öğrencilerin bu sınav için gecelerini gündüzlerine katarak emek harcadıklarını kaydetti.

Çobanbaş, öğrenciler direnmeye devam ettikçe gerçeklerin ortaya çıkacağını ifade ederek, sınav iptal edilene ve sorumlular istifa edene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Açıklamanın ardından, taleplerini dile getirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giren üç öğrenci, çıkışta, müdürlükte taleplerini dinleyecek hiçbir yetkiliyi bulamadıklarını savundu.

Bazı Eğitim-Sen üyelerinin de destek verdiği eylem, öğrencilerin kalemlerini kırıp müdürlük binasına atmasıyla sona erdi.

RESMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER