TSK'DAN ÖCALAN'IN EŞME RUHU MESAJINA ÇOK SERT CEVAP

TSK'dan yapılan açıklamada, Süleyman Şah operasyonunda PKK-PYD ile işbirliği yapılmadığı vurgulandı. TSK, "Hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının “EŞME RUHU” açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun SURİYE toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği iddiaları tamamen gerçek dışı." dedi.

TSK'DAN ÖCALAN'IN EŞME RUHU MESAJINA ÇOK SERT CEVAP
Genelkurmay Başkanlığı, Abdullah Öcalan’ın "Eşme ruhu" açıklamasının ardından ortaya atılan TSK’nın PYD ve PKK ile işbirliği yaptığı iddialarını yalanladı.

PKK elebaşısı Abdullah Öcalan Nevruz mesajının bir bölümünde Şah Fırat operasyonuna atıfta bulunarak, "Hem bölgemiz için hem de uluslararası dünya için büyük anlamı olan Kobani direnişini ve zaferini selamlıyorum. Bu temelde gelişen 'Eşme ruhunu' halklarımız arasında yeni tarihin sembolü olarak selamlıyorum. demişti.

TSK'DAN ÖCALAN'IN EŞME RUHU MESAJINA ÇOK SERT CEVAP

Genelkurmay Başkanlığı, Abdullah Öcalan’ın Nevruz mesajında yer “Eşme ruhu” konusunda internet sitesi aracılığıyla açıklama yaptı. 

Öcalan'ın Nevruz mesajına TSK'dan  yalanlama geldi.TSK, "PYD-PKK ile işbirliği iddiaları tamamen gerçek dışıdır." dedi.İŞTE TSK'NIN O AÇIKLAMASI:

1. Bazı basın yayın organlarında; hiçbir zaman muhatabımız olmayan ve olmayacak olan terörist başının “EŞME RUHU” açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun SURİYE toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı” yolundaki yayın ve haberler tamamen gerçek dışı olup; 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasal düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir terör örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit ve gazi vermiş olan şerefli, haysiyetli ve onurlu Millî Ordu Türk Silahlı Kuvvetlerine bu yakıştırmayı yapan kişileri ve yayın organlarını Yüce Türk Milleti önünde şiddetle kınıyoruz.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisine yasalarla verilmiş görevleri ve Hükümetlerimizin talimat ve direktifleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Yüce Türk Milleti’ne yönelik her türlü terör örgütü ile mücadele etme azim ve kararlılığını sürdürmektedir.

3. Açıklamalarımızda defaatle vurguladığımız üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, iç siyasi çekişmelerin bir aktörü olmayacak, Demokratik, Laik, Sosyal, Hukuk Devleti’nin gereklerini yerine getirmeye devam edecektir.

Yüce Türk Milleti’ne saygıyla duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER