TÜRKEŞ'TEN 'BAŞKANLIK' ELEŞTİRİSİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, partisinin Denizli il kongresine katıldı. Türkeş, ülkede iş ve aş sorunu varken başkanlık sisteminin tartışılmasını eleştirdi.

TÜRKEŞ'TEN 'BAŞKANLIK' ELEŞTİRİSİ
Delikliçınar Meydanı'nda toplanan MHP'liler, mehter takımı ve sloganlar eşliğinde MHP Denizli 11'inci il kongresinin yapıldığı Merkez Spor Salonu'na yürüdü.
 
Yürüyüşte kol kola giren partililer, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
 
MHP Genel Başkan Yardımcıları Tuğrul Türkeş, Emin Haluk Ayhan, il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 2 bine yakın partili yürüyüşe katıldı.
 
İl başkan adayları Mehmet Baylan, Yasin Öztürk, Ferudun Ünal ve Öztürk Taştan da kol kola solana girerek birlik mesajına vurgu yaptı.
 
Kongrenin divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş yaptı.
 
Kongrede partililere seslenen Tuğrul Türkeş, ülkede şu anda en önemli sorunun iş ve aş olduğunu belirterek, şöyle dedi:
 
"İçinde bulunduğumuz durum hiç de iç açıcı değil. Genel seçime giderken durumun değerlendirmesi yapılmalıdır. İşi olmayan insanın sayısı artarsa, akşam evine giderken ekmek götürmeyenler artarsa bu bizim için en önemli sorun olur. Bunun haricindeki tüm şeyler arka planda kalır."
 
Ülkede iş ve aş yerine başkanlık sisteminin tartışıldığını ifade eden Türkeş, şöyle konuştu:
 
"Ülkemizde rejim tartışılıyor. Parlamenter sistemi mi daha iyi başkanlık sistemi mi daha iyi? Her gün bu tartışmaları izliyoruz. Başkanlık sisteminin gerekli olup olmadığı tartışılıyor. Türkiye'de bir yönetim sıkıntısı duymuyoruz. Yönetimdekilerin yönetme konusunda sıkıntıları var. Ancak parlamenter demokrasi ile ilgili sıkıntımız yok. O zaman neden bu tartışmalar yaşanıyor. İnsanın işini aşını tamam ettin, dış politika tamam, terörü çözdün de yönetimi nasıl daha iyi yaparız mı kaldı? O zaman neden bunu gündeme getiriyorlar. Bunu iyi bilmemiz lazım. Bunun sebebi başarısız olan bir iktidarın dikkati başkan yöne çekme gayretidir bu olanlar."
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER