Doğuya atanan memura "Belirli süre çalışma zorunluluğu" geliyor

Hükümet, Kanun Hükmünde Kararname çalışmalarını hızlandırdı. Mayıs ayında yapılacak toplantıdan sonra hem bakanlıkların dağılımında hem de personel reformu konusunda adım atılacak. CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, devlet bakanlıklarının tümü kaldırılacak.

Doğuya atanan memura "Belirli süre çalışma zorunluluğu" geliyor
Kanun Hükmünde Kararnamelerle ilgili çalışmalar, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek başkanlığında yürütülüyor. Bakanlar Kurulu'nun yapısına ilişkin taslak tamamlandı.
 
Buna göre, devlet bakanlıklarının tümü kaldırılacak. Başbakan yardımcılıkları ve icracı bakanlıklar olacak.

CNN TÜRK'e bilgi veren bir bakan, Devlet Bakanlığı kavramının terim olarak da doğru olmadığını söyledi, "Devletin değil hükümetin bakanı olur. Devlet Bakanlığı ünvanı, uluslararası alanda da bilinmiyor. Sıkıntı yaşanıyor" dedi.

Hazırlanan taslakta, personel reformuna ilişkin düzenlemeler de var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu'da personel açığının kaldırılması için öne çıkan formül, bu bölgeye atananların belirli bir süre çalışmadan hiç bir gerekçeyle başka bir bölgeye atanmamaları yönünde.

Yetkililer, kanun hükmünde kararname çalışmalarında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yapısında değişiklik yapılmasına ilişkin bir düzenleme üzerinde çalışılmadığını da belirttiler.


Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahiyan
ahiyan - 10 yıl Önce

Hiç doğuya gitmeyenleri ne yapacaklar.ilk atama olarak batıdan başlayanlar nolacak..her gün af geliyor onlara...anasından torpilli mi doğuyor onlar.ben 10 yıl oldu il dışına çıkamıyorum zaten...burada emekli edin beni.

derya
derya - 10 yıl Önce

ben artık çok sıkıldım, bu nasıl bir düşüncedir ya. yazık değil mi bize, yüksek puanlarla doğu görevi için doğuyu yazdık, batı çıkabilecekken görevimizi yapalım dedik, afla batıdakiler batıda kaldı, biz puan biriktircezde tayin isticez derken bi de bu.eşten ayrı kal, sağlık özründen yararlanma, eğitim hakkın engellensin. Ne desem boş,dinleyen, okuyan , halimizden anlayan var mı?

dğudakimemur
dğudakimemur - 10 yıl Önce

evet doğudaki memurun çektiği rezillikler yetmiyor batıdakiyle aynı maaşı alıp pahalılıkla uğraşmaları gece kondulara 400-500 lira dairelere 800-900 lira kira istenen şartlarda yaşamaları terör tehdidi yetmiyor birde siz vurun. Batıdakiler insan biz değiliz dimi. sanki çift maaş veriyormuş gibi cezalandırın aferim size.

Cemil Çelebi
Cemil Çelebi - 10 yıl Önce

Peki Biz ne yapalım, tayin istiyoruz önümüze mhvafakat sunuyolar, zaten zorunluı hizmet bölgesinde görev yapıyorum, personelde vermiyolar, bu şekilde yapacaklarına atama yönetmeliği çıkarsınlar

SIRADAKİ HABER