Resmi Gazete'de: Öğretmenler için '3. hizmet bölgesi' kararı

Resmi Gazete'de yayımlanan öğretmen atamalarına ilişkin karara göre, 6 Şubat depreminin vurduğu Adıyaman, Hatay, Malatya ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in Islahiye ve Nurdağı ilçeleri, 1 Eylül’den itibaren 3 yıl süreyle “3. hizmet bölgesi” olacak.

Resmi Gazete'de: Öğretmenler için '3. hizmet bölgesi' kararı

Resmi Gazete’de öğretmen atamalarına ilişkin yönetmelik yayımlandı. 12 Temmuz 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi.

17/4/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili yönetmeliğe geçici madde eklenerek, hizmet bölgelerinde geçici süreyle değiştirilen bölgeler oldu.

Karara göre, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 4 il ve 2 ilçe 1 Eylül'den itibaren 3 yıl süreyle "3. hizmet bölgesi" sayılacak.

Hizmet bölgeleri geçici süreyle değiştirilen yerler şöyle:

"6/2/2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden ağır derecede etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleri 1/9/2023 tarihinden itibaren üç yıl süreyle bu yönetmeliğin ekinde yer alan Ek-1 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinin 3. Hizmet Bölgesi bölümünde sayılır.”

Karar Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2023, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER