ELİNDE SİLAH,DİLİNDE SAHTE BARIŞ

İşte PKK Gerçeği; Elinde Silah, Dilinde Sahte Barış

ELİNDE SİLAH,DİLİNDE SAHTE BARIŞ
Geçtiğimiz hafta Cizre Devlet Hastanesi Hemşiresi Eyüp ERGEN nöbet ertesi evine giderken başına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Dün ise Kulp Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Dr. Abdullah BİROĞUL,  Kulp İlçesinden Diyarbakır'a giderken bölücü terör örgütü PKK militanları tarafından katledildi. Yıllara yaşam- yaşama yıllar katmak için mücadele veren sağlık mesleği mensuplarının art arda öldürülmesinin Genel Sağlık-İş, sendikası olarak derin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Sağlıkta dönüşüm politikaları ve çözüm süreci söylemleri eşliğinde 13 yılda gelinen son noktada PKK terör örgütü sağlık kuruluşlarını, ambulansları ve sağlık çalışanlarını hedef almaya başlamıştır. Sağlığın ölüme dönüştüğünü, çözülenin ülkenin birlik ve beraberliği olduğu gerçeğini büyük acılar içinde görmekteyiz.
Halen daha “istikrar sürsün bize oy verin’’ diyenlerle, elinde silah dilinde sahte barış söylemini kullananlara İnanıyoruz ki; sağlık çalışanları ve milletimiz 1 Kasım’da gerekli cevabı mutlaka verecektir.
Bir kez daha bölücü katilleri ve işbirlikçilerini lanetliyoruz. Kaybettiğimiz meslektaşlarımızın ailelerine ve sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyoruz.
Sendikamız Genel Sağlık-İş;  bu zorlu ve karanlık günlerde Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü üniter devlet anlayışı kapsamında savunmayı kararlılıkla sürdürecektir.
                                                   
Genel Sağlık-İş Genel Merkez Yönetimi
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER