Memur-Sen'de tek aday Ahmet Gündoğdu

En çok üyeye sahip memur sendikaları konfederasyonu Memur-Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Ankara’da yapılacak.

Memur-Sen'de tek aday Ahmet Gündoğdu
Memur-Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra bazı siyasi partilerin genel başkanı ve temsilcilerinin de katılacağı ifade edilirken, genel kurulun ilk gün (16 Nisan, Cumartesi) programının Karayolları Genel Müdürlüğü salonunda yapılacağı, seçimlerin ise ikinci gün (17 Nisan, Pazar) Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleşeceği ifade edildi.

Başkanlık için tek aday olan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, genel kurulların bir demokrasi şöleni olduğunu belirterek, herkesin bu şölene tanıklık etmesi gerektiğini söyledi. 

Memur-Sen seçiminde Gündoğdu'nun listesinin karşısında henüz bir liste bulunmazken bağımsız adayların yer alacağı konuşuluyor. Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar’ın listeye koymadığı Sağlıksen eski Genel Mali Sekreteri Mehmet Güner Erdoğdu Memursen Genel Mali Sekreterliğine, Memursen eski Genel Sekreteri Ali Küçükkösen Genel Sekreterliğe aday gözüküyor. Ayrıca Eğitim Bir Sen eski Genel Teşkilat Sekreteri Erol Battal'ı Memursen Basın Yayın Sekreteryasına aday olması için çok sayıda şube başkanının aradığı Battal'ın ise henüz karar vermediği gelen bilgiler arasında.
 
Memur-Sen’in 4. Olağan Genel Kurul Programı şu şekilde:
 
16 Nisan, Cumartesi
Saat: 10.00
Yer: Karayolları Genel Müdürlüğü
 
Yoklama ve Açılış
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
Divan Kurulu’nun oluşturulması
Genel Başkanın açılış konuşması
Protokol Konuşmaları
Tüzük Tadilat Komisyonu oluşturulması
Faaliyet Raporu’nun okunması ve ibrası
Denetleme Raporu’nun okunması ve ibrası
Tahmini bütçenin görüşülmesi ve karara bağlanması
Tüzük tadilatını görüşülmesi
Genel Merkez Yönetim Kurulu’na verilecek yetkilerin görüşülmesi
Dilek ve Temenniler
 
17 Nisan, Pazar
Saat: 09.00-17.00
Yer: Başkent Öğretmenevi
 
Zorunlu organların seçimi
Kapanış


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER