İŞTE YENİ ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ

ÖSYM'nin açıkladığı ve öğrencilerin tepkisine neden olan LYS kayıt tarihleri değişti.

İŞTE YENİ ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHİ

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, bugün itibarıyla, tercih sıralamasını bildiren aday sayısı 107 bin kişi.Çok az.Görünen o ki yine herkes son günü bekliyor.

 

 

12-16 Ağustos tarihleri arasını kapsayan üniversite kayıt günlerinin tam da Ramazan Bayramı (8-10 Ağustos) ertesine gelmesiyle seslerini duyurmaya çalışan öğrencilere müjde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Kayıt tarihi Eylül ayına ertelendi. Lisans Yerleştirme Sınav (LYS) sonuçlarının geçtiğimiz hafta açıklanmasıyla öğrencileri kayıt heyecanı sardı. Ancak yeni ders yılında üniversite hayatına adım atacak adayların, ÖSYM tarafından 12-18 Ağustos 2013 olarak açıklanmış olan kayıt süresiyle ilgili itirazlarına ve taleplerine yetkililerden olumlu cevap geldi. 

 

KAYIT TARİHİ 12-20 AĞUSTOS OLARAK AÇIKLANMIŞTI 

Bu yıl üniversite sınav sonuçlarını erken açıklayan ÖSYM, üniversitelere kayıt tarihini de erkene aldı. Geçen yıllarda eylül ayında yapılan kayıtlar bu sene 12-20 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecekti. Üniversite kayıtlarını Bayram yoğunluğuna denk gelmesi nedeniyle bilet bulmakta zorlanacaklarını belirten öğrenciler, kayıt tarihinin değiştirilmesi için başta sosyal medyada olmak üzere çeşitli platformlarda çağrılar yaptı.

 

 


Bekleyen adaylara önerimiz, sakın son güne kalmayın!

 

Çünkü ÖSYM'nin bilgisayarları aşırı yoğunluk nedeniyle kilitlenebiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER