ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ

Öğrenciye Burs Müjdesi

ÖĞRENCİLERE BURS MÜJDESİ
Yurt dışında öğrenim görecek resmi burslu öğrencilere ödenecek yurt içi aylık burs miktarı, lisans öğrencileri için 360, lisansüstü öğrencileri için 720 liraya yükseldi.

 
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Resmi Gazete'de 26 Aralık'ta yayımlanan 1416 Sayılı Kanun ve Buna Bağlı Yönetmelik Uyarınca Yurt Dışında Lisans ve Lisansüstü Öğrenim Yapan Öğrencilere Yapılacak Ödemeler Hakkında Tebliğ, bugün yürürlüğe girdi.
 
Üniversitelerin öğretim elemanı ile kamu kurum ve kuruluşlarının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca, yurt dışına resmi burslu statüde öğrenime gönderilen öğrencilere ödenecek aylık burs, ödenek ve diğer zorunlu giderlere ilişkin usul ve esasları belirleyen tebliğe göre, resmi burslu öğrencilere ödenecek yurt içi aylık burs miktarı, yüzde 20 artışla lisans öğrencileri için 360, lisansüstü öğrencileri için 720 lira olarak belirlendi.
 
Yurtdışında burslu statüde lisans öğrenimi yapmaya hak kazanmış öğrencilerden, yurt dışına gönderilinceye kadar kazanmış oldukları üniversitelere (hazırlık sınıfları dahil) devam edenlere, bir öğretim yılını aşmamak kaydıyla, lisans seviyesinde yurt içi bursu ödenecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER