BAKANDAN CEMAAT OKULLARI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yurt dışındaki Türk okullarının kapatılmasına ilişkin, "Bu okullarla ilgili olarak da yükselen bayrak inmez. Hazırlıklarımız son aşamada. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde ayrıntılı açıklamayı da yaparız" dedi.

BAKANDAN  CEMAAT OKULLARI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Avcı, ziyaret ettiği Çağatay İlkokulundaki karne dağıtımı sonrasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"Tüm okullarla ilgili çalışmamız var"

Bakan Avcı, yurt dışındaki Türk okullarının kapatılmasına ilişkin soruya, "Bu konuyla ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta içinde yaparız. Hazırlıklarımız gerçekten son aşamada. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde ayrıntılı açıklamayı da yaparız" yanıtını verdi.

Söz konusu okulların kapatılmasından sonraki süreçle ilgili soru üzerine ise Avcı, "Hepsiyle ilgili çalışmamız var. Onlarla ilgili pazartesi günü Bakanlar Kurulu'nda muhtemelen bir sunumumuz olur, sonrasında açıklarız" ifadesini kullandı.

"Yükselen bayrak bir daha inmez"

Avcı, "Bu okullarla ilgili olarak da yükselen bayrak inmez. Türk devletinin gücü de her yerde bu bayrağa dalgalandırmaya hamdolsun yeter. Devlet, hükümet ve millet olarak biz üzerimize düşeni her yerde hakkıyla yerine getiririz. Buna da gücümüz yeter" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER