ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİ BELLİ OLDU

Yapılan açıklamaya göre, 37 bin öğretmen ataması için başvurular 31 Ağustos'ta başlayacak. Atamalar ise 7 Eylül'de yapılacak.

ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİ BELLİ OLDU
Öğretmen atamaları için başvuru tarihi belli oldu.NTV'nin haberine göne 37 bin öğretmen adayının başvuruları 31 Ağustos'ta alınacak.
Öğretmen atamaları için başvuru tarihi belli oldu. 37 bin öğretmen adayının başvuruları 31 Ağustos'ta alınacak.
Konuyla ilgili açıklama, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'dan geldi.
Aydoğdu, binlerce öğretmeni yakından açıklamalarda bulundu.
31 Ağustos'ta 37 bin öğretmenin alımı için ilana çıkacaklarını söyleyen Aydoğdu, "Öğretmen atamaları için başvurular, 31 Ağustos'ta alınmaya başlanacak, 4 Eylül'de sona erecek. Öğretmen atamalarını da 7 Eylül'de yapacağız" dedi.
Aydoğdu'nun açıklamasına göre, 2015-KPSS'nin mahkemeye taşınan iki alanı, coğrafya ve sosyal bilgiler mezunları ise sonuçları açıklandıktan sonra başvuru yapacak.

"BAKANIMIZIN TALİMATI VAR"
Eş durumu atamalarındaki 3 yıl şartının 2 yıla indirildiğini de belirten Aydoğdu, takvime uyarsa bu yıl ikinci kez iller arası ve il içi yer değişikliği ataması yapabileceklerinin de sinyalini verdi.
Aydoğdu,  "Takvim çok sıkıştı haftaya eş durumu sonra ilk atama var. Şu anda zor görünüyor ama bakanımızın takvim uyarsa sıkıştırın talimatı var" ifadelerini kullandı.
 
ROTASYON NEDEN İPTAL EDİLDİ? 
Aydoğdu, öğretmenlere zorunlu rotasyonun uygulamasının neden iptal edildiğini de anlattı:
"Simülasyon sonucunda 10 bin öğretmenimiz yer değiştirirken 4 bin 900 öğretmenimize yer bulamadık. Yer değiştireyim derken mağdur edeceğiz endişesiyle iptal edildi."
Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
vasfi
vasfi - 7 yıl Önce

Branş değişikliği bekliyoruz

SIRADAKİ HABER