ÖĞRETMENLERDE GEÇİCİ GÖREVLER İPTAL HERKES YERİNE GİDECEK

Kurada çıkan şehre gitmeyen öğretmenlere son uyarı. Geçici görevlendirme bitiyor. Herkes atandığı yere razı olacak.

ÖĞRETMENLERDE GEÇİCİ GÖREVLER İPTAL HERKES YERİNE GİDECEK


70 bin öğretmene 'yerine dön' emri!

Kurada çıkan şehre gitmeyen öğretmenlere son uyarı. Geçici görevlendirme bitiyor. Herkes atandığı yere razı olacak.


Yeni eğitim sistemi 4+4+4 ile birlikte birçok değişikliği hayata geçiren Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, video konferansla hitap ettiği eğitim yöneticilerine binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren radikal kararlarını açıkladı. Buna göre, 15 Hazirandan itibaren tüm Türkiye'deki öğretmenlerin geçici görevlendirmelerine son verilecek. Ayrıca öğretmenlerin görev yaptıkları illerin dışında başka illerde yüksek lisans ve doktora yapmasına da izin verilmeyecek.
 
HERKES ATANDIĞI YERE RAZI OLACAK
 
Atamalarla ilgili bilgi veren Dinçer, “En tepedeki insandan en aşağıdaki insana kadar herkesin eşit seviyede muamele gördüğü bir MEB vaat ediyorum. Herkes atandığı yere razı olacak. Eğer yönetmelik yanlış ise değiştiririz. Kanun eksik ise tamamlarız” dedi. Öğretmenleri yüksek lisans ve doktora yapmaya da teşvik eden Dinçer, “Ama hiç kimsenin de yüksek lisans yapağım diye kendi anne babasının veya eşinin bulunduğu ile gitmesine izin vermeyeceğim” diye konuştu.
 
TORPİL BULUP GİDİYORLAR
 
Kararından dönmeyeceğini vurgulayan Bakan Dinçer, noktayı şöyle koydu: “Bakanlığın önünde öğretmen olmak için gösteri yapan insanların öğretmen olduktan sonra kendi tercihleriyle gittikleri okullarda göreve başlar başlamaz başka illere bir torpil bulup gittiklerinde sizler neler hissediyorsunuz bilmiyorum ama ben onun orda görev yapması gerektiğine inanıyorum.”
 
MÜDÜRE ROTASYON YOK
 
Okul müdürlerinin merakla beklediği rotasyon (yer değiştirme) konusuna da değinen Dinçer, “Özellikle son dönemde okul yöneticilerinin rotasyon dedikodusuyla huzursuz olduğunu görüyorum. Bu dönemde biz rotasyon yapmayacağız. Rahat olmanızı ve işinize sahip çıkmanızı istiyorum” diyerek konuya açıklık getirdi.
 
MİNİKLERLE LEGO OYNADI
 
Ankara Yenimahalle'de bulunan Mehmet Akif İnan İlköğretim Okulu'nun resmî açılış törenine katılan Bakan Dinçer, sınıfları gezerek anaokulu öğrencilerin oyunlarını izledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa DEĞER
Mustafa DEĞER - 11 yıl Önce

Sayın Bakan! MEB Eğitim Kurumu Yöneticilerinden okul müdürleri hariç bağlı kurumların öğretmen kökenli müdürlerinin de 657/88. madde kapsamındaki ikinci görevleri İPTAL EDİLMELİDİR. Sounda ASO olan bütün kurumlar yeniden yapılandırılnalı ve buralara hizmet özelliğine uygun GİHS (190 sayılı KHK) yöneticilerin atanması sağlanmalıdır. Öğretmenler sınıflarına dönmeli ve çocuklarımızı eğitipöğretrek gerçek görevlerini yapmalıdırlar.

Ö.KAYA
Ö.KAYA - 11 yıl Önce

KİMDEN TORPİL BULUP GİDİYORLAR BAKANIM?:)

ayşe kule
ayşe kule - 11 yıl Önce

umarım bakan bunu gerceklestırır. özellıkle anaokulunda gorevlendırılen mudurlerın kendı okullarına gıtmesı cok ıyı olacak. torpılını bulan gelıyor. o kadar sorunumuza ragmen kımse bayanı yerınden edemıyor nıye?? torpılı var

SIRADAKİ HABER