CUMHURBAŞKANI'NIN BAŞBAKAN ADAYI HAKAN FİDAN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Başbakan adayı' da Hakan Fidan olacak gibi gözüküyor" dedi.

CUMHURBAŞKANI'NIN BAŞBAKAN ADAYI HAKAN FİDAN...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Göreceksiniz milletvekili seçilecek. Herhalde Başbakan'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Başbakan adayı' da Hakan Fidan olacak gibi gözüküyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde "Sosyal Demokrat Belediyecilik ve Kentsel Dönüşüm" konulu konferans düzenledi. Konferansa CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, bazı İstanbul milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları ile ilçe parti başkanları katıldı. Konferansta ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuştu.

CHP'li belediyelerin Türkiye ve çevresinde yaşanan tüm sorunlara kayıtsız kalmadığını anlatan Ağbaba, "Sadece Kerkük'te değil, Kobani'ye ilk giden yardım TIR'ları Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin yardım TIR'larıydı. Pazartesi akşamı aldığımız bir kararla, 8 TIR yardımı Silivri ve Adana'daki belediye başkanlarımızla birlikte sanırım iki gün sonra Kobani'ye teslim ettik. Bosna'da yaşanan sel felaketinde CHP vardı. IŞİD zulmünden kaçan Ezidilerin yanında Beşiktaş Belediyemiz vardı. Yine Soma'da, Ermenek'te, Çaycuma'da Cumhuriyet Halk Partisi vardı" diye konuştu.

"TÜRKİYE İSTİHBARAT DEVLETİ YOLUNDA"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü açıklamalarına da değinen Ağbaba, "Biliyorsunuz dün Cumhurbaşkanı, Bursa'da açıklamalarda bulundu. '400 milletvekili istiyorum' dedi. Ve dün yine MİT Müsteşarı istifa etti. AKP övünüyor, diyor ki 'dün Genelkurmay Başkanlarının isimleri ezbere bilinirdi, şimdi bilinmiyor' diyor. Ancak şimdi bakanlardan daha fazla bilinen hatta başbakandan daha fazla bilinen bir isim var. MİT Müsteşarı..." dedi.

"CUMHURBAŞKANI'NIN BAŞBAKAN ADAYI HAKAN FİDAN..."

"Türkiye polis devletiydi, şimdi istihbarat devletine doğru hızla yol alıyor" diyen Veli Ağbaba, "Katar Emiri'ni karşılayan o. Arabada sohbet eden o. Türkiye ile ilgili bilgileri veren o. Maalesef bu bölgede akan kanın her damlasında onun parmağı var. Suriye'ye, Irak'a gönderilen o silah TIR'larının altında onun imzası var. Nerde Türkiye'yi sıkıntıya sokacak bir olay varsa altında hep onun imzası var" dedi. Ağbaba, " Göreceksiniz, milletvekili seçilecek, herhalde Başbakan'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, 'Başbakan adayı' da Hakan Fidan olacak gibi gözüküyor. Bunu engellemek Cumhuriyet Halk Partililerin elinde" diye konuştu.

"MHP BARAJI AŞSIN DİYE SEÇMENLERİMİZ OY VERDİ ŞİMDİ DE HDP..."

AK Parti, MHP ve HDP'nin üçlü koalisyon oluşturduğunu ileri süren Ağbaba, "Bugün 5-6 yaşlarındaki çocuklarımızın giyimine karar veren anlayışın altında AKP'nin, MHP'nin, HDP'nin imzası var. O, 4+4+4 olan ve bugün laik eğitim sistemini yok eden o yasaya sadece Cumhuriyet Halk Partisi karşı çıktı. 2011'de olduğu gibi bazı oyunlar oynanıyor. MHP baraj aşsın diye, birçok seçmenimiz MHP'ye oy verdi. Şimdi HDP barajı aşar mı aşmaz mı korkusuyla... Bunu biz sorun ediyoruz. HDP'nin barajı aşıp aşmamasında bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Üzülerek söylemek isterim ki mecliste alınan bütün kritik kararların, Türkiye'yi geriye götüren bütün kararların altında HDP'nin, AKP'nin, MHP'nin üçlü koalisyonu var" dedi

"HDP GEZİ'YE DARBE DEDİ"

Gezi Parkı olaylarında yaralanan milletvekillerinin tamamının CHP milletvekilleri olduğunu söyleyen Ağbaba, "Genel Başkanı'ndan Ahmet Türk'üne, Sırrı Sakık'tan HDP kadrolarının tamamına yakını 'Gezi'ye darbe dedi.' Bunu açıkça söylediler. Zeytinburnu İlçe sekreterimiz böyle birşey demiş olsaydı bugün o konuşuluyor olurdu. Ama HDP'nin Gezi'yle ilgili maalesef yorumları konuşulmuyor. Gezi ruhunu, HDP temsil edeceğini iddia ediyor. Orada gaz yiyen milletvekillerinin tamamı CHP'li milletvekilleriydi. Burnu Kırılan, ayağı kırılan CHP milletvekilleriydi. Orada şehit olan katledilen Ali İsmail'inden Berkinlere, öldürülen çocukların tamamı CHP'li ailelerin çocuklarıydı" dedi.

KARAYALÇIN: "YASANIN ÇIKMASINI BEKLEMEDEN MAL BİLDİRİMİNDE BULUNACAĞIM"

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın da "Sayın Başbakan yeni bir paketi açıklamıştı. Saydamlık ve imar rantlarının vergilendirilmesi. Buna göre ilçe başkanları, il başkanları mal bildiriminde bulunacaklar. Eski adıyla servet beyannamelerini verecekler. Bu arada rant artışlarında vergi düzenlemeleri yapılacak. Başbakanın toplantısına katılan gazetecilerden birinin 'bu düzenlemeler ne zaman başlayacak' diye sorduğunu hatırlıyorum. Başbakanın da 'bugün itibariyle başladı' şeklinde yanıt verdiğini anımsıyorum. Ama dün ve bugün gazetelerde çıkan haberlerden öğreniyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanı 'eğer bu düzenlemeyi yaparsanız, il başkanlarından, ilçe başkanlarından mal bildiriminde bulunmalarını isterseniz, siyaset yapacak kimse bulamazsınız' demiş. Başka partileri bilmiyorum ama ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin İstanbul İl Başkanı'yım, mal bildiriminde bulunuyorum" dedi.

Mal bildirimi için yasanın çıkmasını beklemeyeceğini belirten Karayalçın "Burada ilçe başkanlarım var. 'sizlerle konuşmadım ama inanıyorum ki sizlerde mal bildiriminde bulunmaya hazırsınız. Hepimiz hep birlikte mal bildiriminde bulunuyoruz" dedi. Karayalçın, bütün siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarını da mal bildiriminde bulunmaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER