'Demir' dövdü, Nevruzu kutladı!

Enver DEMİR Bahar Bayramını böyle karşıladı

'Demir' dövdü, Nevruzu kutladı!
Yesevi Vakfında Nevruz Kutlaması
            Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Enver DEMİR Halkalı Aşura meydanında Nevruz kutlamalarına katıldı. Türk kültüründe Nevruz geleneklerinin de sergilendiği kutlamalarda binlerce kişi baharın gelişini coşkuyla kutladı.
            TBMM Başkanvekili Meral Akşener’in de katıldığı kutlamalarda,tiyatro gösterileri,oyunlar ve köy derneklerinin stantlarındaki ürünlerle Türk kültüründeki nevruz kutlamaları anlatıldı.
            Kışın başında evlerde tepsilere ekilen buğdayın,baharla birlikte büyümesi,semeniye dönüşmesinin de sergilendiği nevruz kutlamalarında rengarenk boyalı yumurtalar tokuşturuldu. Yöresel müzikler eşliğinde dans edildi.
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Enver DEMİR  Halkalıdaki kutlamanın dışında, Hoca Ahmet Yesevi Vakfında Nevruz kutlamasına da katıldı. Çekiçle demir döven Enver DEMİR Vakıftakilerin nevruzunu kutladı.
“ Türk topluluklarında Nevruz geleneği yaygındır. Türkler, Nevruz’u “Nevruz-ı Sultani”, Sultan Nevruz” veya Orta Asya Türk topluluklarında görüldüğü üzere “Sultan Navrız” olarak kutlamaktadırlar. Türkler’de Nevruz’la ilgili görülen rivayetlerin en önemlisi bu günün bir kurtuluş günü olarak kabul edilmesidir. Bu bakımdan bu gün Ergenekon veya Bozkurt Bayramı olarak kabul edilmektedir.” Diyen Enver DEMİR  Nevruz kutlamasının ardından Vakıf Başkanı Erdoğan ASLIYÜCE  ile de bir süre sohbet ederek hayır duasını aldı.
            Hemşerileri ile de buluştu
Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Aday Adayı Enver DEMİR  İstanbul Bağcılar’da Sinop- Türkeli’lilerle buluştu. Türkeli’liler Dayanışma Derneğinin, Derneğe katkı sağlamak amacıyla açtığı Fatura Ödeme Merkezinin açılışına katılan Enver DEMİR  Hemşerileri ile hasret giderdi.
            Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit ŞAFAK, Türkeli Belediye Başkanı  Halil Dilek ÖZCAN,MHP Türkeli İlçe Başkanı Murat YILDIRIM, Bağcılar Belediyesi yetkilileri ve çok sayıda Türkelili katıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER