ÖĞRETMENİN NÖBET ÜCRETİ 149 TL

Milli Eğitim bakanı Nabi AVCI, "Öğretmenlerimizin tuttuğu nöbetin karşılığını bir şekilde almaları konusunda bizim çalışmalarımız var."dedi.

ÖĞRETMENİN NÖBET ÜCRETİ 149 TL
Öğretmenlere 4 saat nöbet ücreti verilmesi konusunun MEB’in masasında durduğunu ve son kararı Maliye Bakanlığı’nın vereceği daha önce açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, son yaptığı açıklamada "Bu son dönemde hemen hemen bütün sendikaların dile getirdikleri nöbet konusuyla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Öğretmenlerimizin tuttuğu nöbetin karşılığını bir şekilde almaları konusunda bizim çalışmalarımız var. “ diyerek öğretmenlere nöbet ücreti verileceğinin müjdesini verdi.
 
Öğretmene Aylık Nöbet Ücreti: 149 TL
 
 Öğretmenlere nöbet ücreti 4 saat üzerinden ödenirse; 1 haftada 1 nöbet karşılığında: 37 TL
 
 4 haftada 4 nöbet karşılığında: 149 TL ödenmiş olacaktır. Eğitim-öğretim yılını 180 iş günü ve 36 hafta olarak hesapladığımızda da bir öğretmen bir yılda nöbet ücretinden 1.346 TL kazanmış olacaktır.
 
 Ek Dersler Vergi Diliminden Muaf Olmalıdır!
 
 Toplu sözleşmede masada olacak olan ek derslerin vergi diliminden muaf tutulması konusunun çözülmesi öğretmenler için daha çok önemlidir. Yine mesele Maliye Bakanlığı’nda bitiyor. Kurs ek ders ücretinin % 100 arttırılması, nöbetlere ücret verilecek olması önemlidir ancak ek derslerin vergiden muaf tutulmasıyla bu iyileştirmeler bir anlam kazanacaktır. MEB’in nöbet ücreti dışında vergi dilimi konusunda da çalışma yapması faydalı olacaktır.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
rüştü çifçi
rüştü çifçi - 9 yıl Önce

oldu bu memlekette sadece milli eğitim bakanlığında öğretmen var başka personeli düşünen yok sendika yöneticilerine duyurulur

SIRADAKİ HABER