AKP'LİLERİ ERDOĞAN'IN SÖZLERİYLE VURDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde açıklamalarda bulundu.

AKP'LİLERİ ERDOĞAN'IN SÖZLERİYLE VURDU
Meclis Genel Kurulu’nda ‘paralel yapı’ iddialarına ilişkin konuşan Yılmaz,
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini hatırlatarak “Bir grubu alarak bir çete diyor. Çete diyen kim? Başbakan. Kime diyor? Fethullah Gülen ekibine çete diyor. Biz de buradan diyoruz ki çete dediğin bir gruba karşılık aynı zamanda aynı başbakan şu ifadeyi kullanıyor. ‘Ne istediler de vermedik?’ Başbakan olarak yine Sayın Fethullah Gülen’in diyor, bir emri varsa o emri yerine getirelim, diyor. Devletin kadrolarına biz yerleştirdik, diyor. En önemli yerlere biz getirdik, diyor. Emniyette yargıda bunları biz getirdik, diyor. Şimdi bu dediklerine çete diyor. Eğer bu bir çeteyse bu çetenin oluşmasını sağlayan kişi kimdir? Sayın başbakanla ilgili Meclis’te cürüm işlemek maksadıyla suç oluşturmaktan dolayı dosya var.
 
Eski başbakan. Cürüm işlemek maksadıyla suç örgütü oluşturmak dosyası var. Bu neye giriyor? Sayın cumhurbaşkanı, başbakan yaptığı açıklamada diyor ki 17-25 Aralık’ta bir numara bendim, diyor. Bir numara demek, ne demek? Biz şunu anlıyoruz.
 
17-25 Aralık’ta bu devleti soyan bir çete vardır. Hükümet adıyla dört tane bakanınız bu işin içerisindeydi. Bu işin içerisinde başbakan vardı. Başbakanın yakınları vardı. Kendi atadığınız hakimlerle kurtulduğunuzu düşünmeyin. Bu milletin hakkını kim soyarsa soysun 17-25 Aralık bir çetedir. Bu çeteye de kim başkanlık yaparsa o çetenin başı olarak tarihe geçecektir” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER