POLİS AKEDEMİLERİNE REKOR BAŞVURU

Polis Akademisi Başkanı Fındıklı, bu yıl 7 bin öğrenci alınacak Polis Meslek Yüksek Okullarına 65 bin müracaat olduğunu belirterek, "Bu da gösteriyor ki polise büyük bir teveccüh var" dedi.

POLİS AKEDEMİLERİNE REKOR BAŞVURU
 

 

Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı, güvenlik denince ilk akla gelen şeyinpolis olduğunu ifade ederek, polisin bunun yanında devletin millete uzanan yardım, güven ve şefkat eli sayılabileceğini kaydetti.

Türkiye’de polis eğitimi veren tek yüksek öğretim kurumunun Polis Akademisi olduğunu ifade eden Fındıklı, akademiye bağlı 28 PMYO'nun eğitimine devam ettiğini dile getirdi.

Bu okullara liseden gelen ve üniversitede belli bir puan almış öğrencileri kabul ettiklerini anlatan Fındıklı, şunları kaydetti:

"Bu sene 7 bin öğrenci alınacak, buna karşılık 65 bin müracaat oldu. Bu da gösteriyor ki polise büyük bir teveccüh var. Polis, gerçekten saygın bir hizmet veriyor ve herkesin polis olmak istediğini görmek bizi sevindiriyor. Bu öğrenciler iki yıllık eğitimden sonra polis memuru olarak göreve başlamaktadırlar. Burada hukuk dersleri, mesleki dersler, kültür dersleri ve güncel konularla ilgili her türlü eğitim uzmanlar tarafından verilmektedir.”

Bu yıl 16 ülkeden 330 yabancı öğrenci Polis Akademisinde eğitim aldı

Fındıklı, akademi öğrencilerinin sadece Türk öğrencilerinden oluşmadığının altını çizerek şöyle devam etti:

“Bu yıl 16 ülkeden 330 yabancı öğrenci Polis Akademisinde eğitim aldı. Bu da akademimizin yalnız milli bir akademi değil, aynı zamanda uluslararası, hatta bir dünya akademisi olduğunu göstermektedir. Mezun ettiğimiz öğrenciler, o ülkelerde bizim birer temsilcimiz, köprümüz ve irtibat yerlerimizdir. Bu nedenle iş adamlarımız, siyasilerimiz, yöneticilerimiz gittikleri ülkelerde bu öğrenciler ile çok yakın irtibat kurmakta ve o ülkeyle ilişkileri bu öğrenciler sağlamaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2013, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 8 yıl Önce

Teveccüh mü? ülkemizde işsizlik yok, üniversite sınavlarını kazanarak iyi bir bölüme yerleşmek zor değil..benzer şekilde özel sağlık meslek liselerine ilgi olması insanların yılda 10000 tl ödemyi kabul etmesi de hemşirelik alanına teveccüh tabi.. şu hayatı yorumlamadaki ustalığınıza hayran olmamak elde değil...

SIRADAKİ HABER