20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına dair takvim açıklandı.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Ne Zaman?

MEB'in internet sitesinden açıklanan 2020 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı takvimine göre 6-10 Ocak'ta ön başvuruların ardından adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 21 Ocak'ta ilan yapılacak.

Sözlü sınavlar 5-22 Şubat'ta yapılacak, neticeler 25 Şubat'ta açıklanacak. Atama tercihleri 9-13 Mart'ta alınacak, neticeleri ise 18 Mart'ta duyurulacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurularında, adayların atanacakları alanlara göre, 2018 ve 2019 senesinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121- KPSSP120) dikkate alınacak. Adayların başvuru yapabilmesi için ilgili türden 50 ve üzerinde puanının olması gerekecek.

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak sözlü sınava davet edilmek üzere başvurular elektronik ortamda "https://ilkatama.meb.gov.tr" internet adresinden alınacak. Başvuru onayları, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

Mezuniyetleri birden çok alana kaynak teşkil yapan adaylar, sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

En çok atama yapılacak alanlar

Bakanlığın internet sitesinden sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı alanlar ve kontenjanların listesi açıklandı.

En çok atama yapılacak alanlar sırasıyla 3 bin 7 kontenjanla sınıf öğretmenliği, bin 836 kontenjanla din kültürü ve ahlak bilgisi, bin 731 kontenjanla İngilizce öğretmenliği oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER