Eğitim-Bir-Sen Erdemliler Hareketidir

Eğitim-Bir-Sen Genel Basın Yayın Sekreteri Ali Yalçın, Pendik İlçe Temsilciliğinin düzenlediği “Kurum Temsilcileri ve Yöneticileri Buluşması”na katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Erdemliler Hareketidir
İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile 200’den fazla davetlinin katıldığı programda kurum yöneticileri ve temsilcilerine hitap eden Ali Yalçın, kirletilmiş bir alanda temiz bir sayfa açtıklarını belirterek, “Sendikacılığı korsan gemilerin limanı ya da köhne zihniyetin sopası olmaktan çıkardık. Üyesinin ve ülkesinin faydasını düşünen, özlük ve özgürlük eksenli yeni bir bakış açısıyla sendikacılığı kavga zemininden hizmet zeminine çektik. Esnafın ve arabanın camı, kaldırımın taşı ile sorunu olmayan bir sendikayız. Eğitimciye yakışır üslup içerisinde demokratik taleplerimizi dillendirirken, hakkımızı ve haddimizi bilen bir sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz” dedi.

 

Zihinlerdeki sendika algısının iyi olmadığını bilerek yeni bir başlangıçla, yeni bir sayfa açarak başladıkları yolculukta mevcut sendikal ezberleri bozduklarını kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizde demokrasinin korku tünelinden çıkması için elimizi taşın altına koyuyoruz. Özgürlük alanları genişledikçe, ekmeğimizin büyüyeceğine ve emeğimizin hakkını alabileceğimize inanıyoruz. Kirli hesapların sivil ayaklarını oluşturan yapılara inat, paramiliter oluşumların ve çetelerin tasfiye edilmesi, demokrasinin güçlenmesi için 12 Eylül’de yapılan Anayasa Değişikliği Referandumu’nda inisiyatif alarak kuruş değil, duruş sendikacılığı yaptığımızı ortaya koyduk.”

 

“Mağdurların uğrak yeri haline geldik” diyen Yalçın, “Sorunlarına çözüm arayanların adresi olmakla aslında Hılf’ul Fudul görevini yerine getiriyoruz. Hak aramanın adresi, mağdur ve mazlumların sesiyiz. Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen, bugünün Erdemliler Hareketi’dir” şeklinde konuştu.

 

Toplu Sözleşme Hakkı, Toplu Sözleşme Primi, 4/B ve 4/C’li personele aile ve çocuk yardımı, promosyonların tamamının çalışana dağıtılması, 2011 yılı içerisinde en düşük memur maaşına 235 lira artış gibi somut kazanımlar sağladıklarının altını çizen Ali Yalçın, “Kamu çalışanlarının kazanım olarak gördüğü her iyileştirmenin arkasında terimiz, altında imzamız var” ifadesini kullandı.

 

Yalçın, genel yetki krizini çözerek, acziyet ile yetkinin aynı yerde bulunmasındaki tezada son vereceklerini sözlerine ekledi.

 

İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz ise, inançla ve samimiyetle yollarına devam ettiklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Bir haksızlık, bir zulüm gördüğümüzde nasıl davranacağımızı bize öğreten inancımızdan; sendikasına aşkla ve şevkle, gönül bağı ile bağlanmış siz yol arkadaşlarımızdan aldığımız güçle, zaman zaman bu güzel ülkemizi bize dar eden şer odaklarıyla artık nasıl mücadele edeceğimizi öğrendik. Eğitim-Bir-Sen, özlük ve özgürlük mücadelesini birlikte yürütmek gerektiğini idrak eden sendikadır. Eğitim ordusunun problemlerinin tespiti, çözüm önerilerinin üretilmesi, dile getirilmesi, takip edilmesi ve gerektiğinde meydanlarda haykırılması asli işlevimizi, sizden aldığımız güç ve güvenle yerine getiriyoruz.”

 

Toplantı, İstanbul 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş ve Pendik İlçe Temsilcisi Cemal Kapan’ın konuşmalarının ardından sona erdi.Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
selçuk
selçuk - 10 yıl Önce

şimdi ağır şeyler yazacam ama efendiliğim,ahlakım, terbiyem müsade etmiyor...

Erdem Yavuz
Erdem Yavuz - 10 yıl Önce

enim adımı ağızlarına alabilecek son insanlardır eğitim-birsenliler. Her türlü adam kayırmayı ayrımcılığı yap sonra erdemden bahset. İnsaf yahu insaf.

Ertuğrul
Ertuğrul - 10 yıl Önce

Allah rızası için bırakın bu ayakları. Yaptığınız birtek erdem örneği gösterin kafamı kırayım. Erdemli olmak kim siz kim.Siz bu kadar adaletsiz adam kayırma sendikacılığı yaparken birilerinin çanağına su taşırken birakın peygamber efendimizi ağzınıza almayı, bırakın faziletten erdemden bahsetmeyi. Kullanmadığınız bir bu kalmıştı değilmi. Yazıklar yuhlar olsun size.

pendikli
pendikli - 10 yıl Önce

sizler gerçekten yenilikler getirdiniz.sayenizde bin yıldan fazla olan ve anlamını herkesin bildiği kavramların lügat ve manasını değiştirdiniz.hak,hukuk,adalet,erdem bu kavramların içini ve uygulanış biçimini sizin bahsettiğiniz ve uyguladığınız gibi okumadık,öğrenmedik biz...ne sünnette ne sahabe uygulamalarında nede ecdadımız böyle uygulamadı.sadece benim üyem diye nasıl haklı oluyor,sadece benim üyem diye nasıl liyakat sahibi olabiliyor,benden olsunda fıtratı ne olursa olsun diye yaklaşarak hangi değerleri savunduğunuzu söyleyebiliyorsunuz?şaşmamak elde değil...sendika olsa bile bir kurumun kimliği,duruşu,farkındalığı olur.sizin farkındalığınız; rüzgarın karşısında aciz hale gelecek bir yaprak misalinden öteye gitmeyecektir.çünkü menfaatler hiç bir zaman kalıcı birliktelik oluşturmaz.ama DAVA böyle değildir.dava HAKKA HİZMET,TÜRK MİLLETİNE HİZMETTİR.ve bu değer ne kişilere,ne hükümetlere,nede sayısal üstünlüklere bakmaz.samimi olunuz samimi.biliniz ki samimiyet yoksa sözler boştur...

SIRADAKİ HABER