İstanbul'da Müdür Atama Rezaleti

MÜDÜR ATAMA REZALETİ İSTANBUL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HUKUK TANIMIYOR

İstanbul'da Müdür Atama Rezaleti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilan edilen Sınava Dayalı Müdürlük Atamasında yandaş kayırması açıkça ortaya çıkmıştır. Şöyle ki; 15.04.2011 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesi duyurular bölümünde Müdürlük Kadrosu Münhal Bulunan Eğitim Kurumları Listesinde, şubemiz bölgesinde bulunan bazı kurum müdürlüklerinin boş ilan edilmediğini, bazı dolu kurumların ise boş ilan edildiğini tespit etmiş bulunmaktayız. Kurumları incelediğimizde boş ilan edilmeyen kurumlardaki mevcut müdürlerin malum sendika üyesi oldukları, dolu olduğu halde boş gösterilen kurum müdürünün ise bizim üyemiz olduğu açıkça görülmektedir.

Tespit ettiğimiz kurumlar ve durumları şu şekildedir.

  1. Ataşehir Fetih İMKB İlköğretim Okulu- Kurum Müdürü görev yeri değişikliği ile Ümraniye’de bir okula verilmiş, ancak görevden ayrılma henüz gerçekleşmemiştir.

  2. Kadıköy Bostancı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Lokman YILMAZ, 76. madde kapsamında bu kuruma atanmış ancak, İstanbul 5. İdare Mahkemesinin 14.12.2010 tarihli kararı ile ataması iptal edilmiştir. Kurum müdürlüğü şu anda boş bulunmaktadır.

  3. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mitat TEKÇAM, 76. madde kapsamında bu kuruma atanmış ancak İstanbul İdare Mahkemesinin 14.12.2010 tarihli kararı ile ataması iptal edilmiştir. Kurum müdürlüğü şu anda boş bulunmaktadır.

  4. Maltepe Dumlupınar İlköğretim Okulu müdürü Mustafa KATIRCILAR’IN yöneticilik görevi üzerinden alınmıştır. Kurum müdürlüğü şu anda boş bulunmaktadır.

 

İstanbul’da daha birçok kurumda bu durumun olabileceği muhakkaktır. Sayın il milli eğitim yetkilileri vicdanınızla hareket ediniz. Kurumunuza hakim olunuz. Davul sizde tokmak başkasında olmasın. Sultan Süleyman’a kalmayan bu dünya sizlere de kalmayacak. Kul hakkı, kul hakkı, kul hakkı… Daha ne diyelim? Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul sesi az.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


H. İbrahim ÇAKMAK
Türkeğitimsen Şube Başkanı 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa gözübüyükoğlu
mustafa gözübüyükoğlu - 13 yıl Önce

mithat tekçam,on yıldan fazla özel okul müdürlüğü yapmış,iki dalda yüksek lisansını tamamlamış,iki yabancı dili mükemmel bilen çok nitelikli bir insan ve iyi bir eğitimcidir.keşke ideolojik yaklaşımlarla bu tür değerleri boğup parçalama alışkanlığından hiç olmazsa eğitimciler kurtulabilseler...

ahmet yüce
ahmet yüce - 13 yıl Önce

Sayın Başkan,2010 tarihli zorunlu yer değişikliğinde,on tercih dışı yapılan bilgisayar kuralı okul müdürlerinin mağduriyetini,sayın il Milli eğitim Müdürü dile getirmekteyken;madem açık okul müdürlükleri var,bu okul müdürlerine yeni bir tercih yaptırılmaz mı? yeni taslak atama yönetmeliğinde de konu gündeme gelmişken,bu konu üzerinde durmanızda yarar var.

hey..
hey.. - 13 yıl Önce

arabın yalellisi gibi her zaman, her yerde, her ne şekilde olursa olsun söyleyecek bir şey bulanlara pes...

Ahmet Remzi
Ahmet Remzi - 13 yıl Önce

Bir okulda Sultangazi de var. Sultangazi İmam Hatip lisesi bir yıldır eğitim ve öğretimi sürdürdüğü halde açık ilan edilmemiştir. Kendilerinin çıkardığı yasalar bile yüzsüzlüklerine kar etmiyor. Görüldüğü gibi hiçbir şey gizli kalmıyor.

fuatyigit
fuatyigit - 13 yıl Önce

Sevgili mustafa gözübüyükoğlu;seni de tanımam,mithat tekçam'ı da tanımam.Ama yaptığın yorumla;usülsüz bir atamayla,kul hakkı yiyen bir adamı savunmakla,hem kendini,hemde o'nu yerin dibine sokmuşsun...

SERVET BULUT
SERVET BULUT - 13 yıl Önce

SAYIN İBRAHİM ÇAKMAK BEY, SİZİ TEBRİK EDERİM. İSTANBUL 15 MİLYON NÜFUSLU ve 39 ilçeden oluşan büyük bir şehirdir. ortalama bir ilçede 100 okul var ise toplam 3900 okul vardır. Bundan sonrası anlayana sivrisinek, anlamayana ise davul zurnadır.

öğretmen
öğretmen - 13 yıl Önce

Sayın ibrahim Çakmek Esenyurt Halk Eğitim Merkezi 2 yıldır açık ilan edilmiyor. Eğitim Birsen li kurucu müdürü gayet rahat.

mehmet akif
mehmet akif - 13 yıl Önce

sadece istanbuldamı bu olaylar var?türkiyenin her yerinde tüm illerde yazık ya geldiğimiz noktaya bakın.bu devran böle mi sürecek sanki?keser döner sap döner gün gelir hesap döner...


SIRADAKİ HABER