OKUL MÜDÜRÜNE SAKAL-I ŞERİF SORUŞTURMASI

Mersin'de Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kemal Güven'in Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilere içinde Sakal-ı Şerif olduğunu iddia ettiği cam fanusu öptürdüğü görüntüler üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlattı. Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu "Bu tür şovlara okul içerisinde neden ihtiyaç duyulmaktadır? Soruşturmanın sonucunu bekleyeceğiz. Ona göre bizde gerekli adımları atacağız" dedi.

OKUL MÜDÜRÜNE SAKAL-I ŞERİF SORUŞTURMASI

Okul Müdürü Kemal Güven, 14 - 20 Nisan tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftası kapsamında okulun bahçesinde bir etkinlik düzenledi. Güven, yanında bulunan iki erkek öğrenci mikrofonla salavat getirirken, içinde Sakal-ı Şerif olduğunu iddia ettiği fanusu sıraya giren öğrencilere tek tek öptürdü. O anların yer aldığı görüntülerin sosyal medyada yayınlanması Mersin'de tartışmaya neden oldu.

SORUŞTURMA AÇILDI
Olayın gündeme gelmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Okul Müdürü Kemal Güven, memur olduğu için açıklama yapamayacağını belirtti. Mersin Müftüsü Ali Melek ise Kutlu Doğum Haftası kapsamında tüm il genelinde ve merkezde birçok program düzenlediklerini, okullarda ise bu tür bir etkinliğin programlarında olmadığını söyledi.

BU BİR ŞOV
Görüntüleri değerlendiren Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, "Bu bir şovdur. Görüntülerdeki idareci bizzat okul müdürüdür. Bu tür şovlara okul içerisinde neden ihtiyaç duyulmaktadır? Soruşturmanın sonucunu bekleyeceğiz. Ona göre bizde gerekli adımları atacağız" dedi.

HAKKINDA 9 AYRI ŞİKAYET VAR
Eğitim-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar ise görüntülerin ardından müftülük yetkilileriyle görüştüklerini ve kendilerine okullarda Sakal-ı Şerif sergileme gibi gelenekleri olmadığı yönünde bilgi verildiğini belirtti.

Boyar, “Bu Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif'i değil. Acı olan, bu okul müdürü hakkında öğretmelerin 9 ayrı şikayet dilekçesi var. Usulsüzlük, baskı, tehdit ve şantaj içeren iddialar. Bu okul müdürü Sakal-ı Şerif'i, dinimizi kullanarak kendini aklayacağını zannediyor. Bu okul müdürü görevde, müfettiş görevlendirildi ve soruşturma devam ediyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER