TÜRK EĞİTİM SEN'DEN BAŞBAKAN'A SERT TEPKİ

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan Başbakan'ın Taziye Dileğine Sert Tepki!

TÜRK EĞİTİM SEN'DEN BAŞBAKAN'A SERT TEPKİ


TBMM Dikmen kapısında düzenlediğimiz eylemimizde, sözde soykırım yalanlarıyla yıllardır Türk milletine iftira ve çamur atmaya kalkan Ermeni tehciri konusu  ve Başbakan Erdoğan’ın bu konudaki taziye mesajını sert şekilde eleştiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk “Sayın Başbakan’a soruyorum, Kozan’da fırınlarda yakılan, Van’da, Kars’ta, Erzurum’da Ermenilerce öldürülen vatan evlatları için kim taziye dileyecek”dedi.

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, “Türk milleti tarihin hiçbir döneminde soykırımcı bir millet olarak yargılanmamıştır. Tarihimizin her sayfası şerefle ve şanla doludur. Allah’a şükürler olsun ki böyle bir milletin ve ecdadın torunlarıyız. Bütün insanlık alemine karşı yüzümüz ak ve tarihimizde hiçbir kara leke yoktur.

Ancak bu ülkenin Başbakan’ı dün bir açıklama yaptı ve Ermenilere taziye dileklerini iletti. 1915’deki tehcir olaylarını değerlendirirken insanlık dışı uygulamalar ifadesini açıklamasında kullanarak bir anlamda bilerek ya da bilmeyerek Ermeni tezini güçlendirmiş oldu. Bu ülkenin Başbakan’ı olan bir insanın yaptığı tüm açıklamalarda tarihi gerçekleri bilerek,  günümüzü bilerek açıklamalar yapması devlet adamı olmanın sorumluluğunun gereğidir.

Bu açıklama bir takım çevreler tarafından Ermeni tezini güçlendiren bir açıklama olarak kabul edilirken, bu açıklamadan diaspora memnun oldu, Erivan memnun oldu.

Ben sayın Başbakan’a Türk milleti adına buradan soruyorum, 1915 olaylarında tehcirde ölen Ermeniler için taziye dileklerinizi ifade ettiniz. Peki, Adana Kozan’da fırınlarda Ermenilerin yaktığı ecdadımız için , Erzurum’da, Van’da, Kars’ta bu ülkenin her köşesinde öldürülen memleket evlatları için taziyeyi kim dileyecek sayın Başbakan bunun cevabını bekliyoruz.

Tarihi olayları o tarihin şartları içinde değerlendireceksiniz. Tarihi olayları bugünün mantığı ile değerlendirmek tam bir tarih bilgisizliğidir. Sayın Başbakan’ın bu açıklamasını milletimiz adına, ecdadımız adına Ermenilerin katlettiği memleket evlatları adına, Karabağ’da katledilen Azerbaycan Türkleri adına kınadığımı ifade ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER