Unvan Değişikliği Sınavına Başvuru Ücretindeki İndirimi Yeterli Bulmuyoruz

Eğitim Bir-Sen'den yapılan açıklama

Unvan Değişikliği Sınavına Başvuru Ücretindeki İndirimi Yeterli Bulmuyoruz
2011 Yılı Unvan Değişikliği Başvuru Kılavuzu’ndaki unvan değişikliği sınav ücretinin 120 TL olmasına itiraz etmiş ve düşürülmesini istemiştik. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı açıklama yaparak başvuru ücretini 90 TL olarak indirdi. İndirilmiş haliyle de talep edilen rakamı makul bulmuyoruz.

 Eğitim-Bir Sen olarak 26.04.2011 tarihinde 02/614/EBS/535 sayılı yazı ile Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne (EĞİTEK) başvurmuş ve 2011 Yılı Unvan Değişikliği Sınavına başvuru için alınan 120 TL’yi fazla bularak gözden geçirilmesini istemiştik. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı bu gün yaptığı açıklama ile sınava başvuru ücretini 90 TL’ye çektiklerini duyurdu. Bakanlık tarafından şimdiye kadar yapılan sınavlarda talep edilen ücretlere ilişkin tablodan da görüleceği gibi 90 TL rakamı da makul bir rakam değildir. Eğitim-Bir-Sen olarak sınavların bir gelir kalemi olarak görülmesinin kabul edilemeyeceğini belirtmek istiyoruz.


 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yaptığı Duyuru

Millî Eğitim Bakanlığı personeline yönelik 14 Ağustos 2011 tarihinde, 10 ilde, 41 farklı meslek alanında yapılacak olan unvan değişikliği sınavına başvuran adayların ödeyeceği sınav ücreti olan 120 TL, Bakanlığımızca sağlanan ek kaynak neticesinde 90 TL ye indirilmiştir.

Anılan sınava 120 TL ödeyen adayların fazla yatırdıkları sınav ücret farkları, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından iade edilecektir. İade ile ilgili duyuru Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İnternet adresinden duyurulacaktır.

İlgililere duyurulur.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

Sınav Hizmetleri Dairesi Başkanlığı


egitimbirsen.org.tr


ÖNCEKİ SINAVLARDA ALINAN ÜCRETLER İÇİN BELGEYİ TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER