EĞİTİM SUS-SEN'İN HAK ARA-MA MÜCADELESİ!

TÜRK EĞİTİM-SEN İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE BAŞKANI ERDİNÇ ÖZTAŞ'TAN EĞİTİM BİR-SEN'E ELEŞTİRİ

EĞİTİM SUS-SEN'İN  HAK ARA-MA  MÜCADELESİ!

ÖSYM’de skandalların ardı arkası kesilmiyor,adeta biri bitmeden diğeri başlıyor.

YGS’ deki şifre iddiası önce reddedildi, devlet büyükleri tatmin oldular. Ancak tatmin olmayan onbinlerce  öğrenci  tepkilerini ortaya koyunca ve kamuoyundan büyük destek alınca bizzat ÖSYM Başkanı  Ali Demir sınavda “sehven” şifre olduğunu itiraf etti.

Ardından ALES’te yaşanan kitapçık skandalı, bazı bölgelerde iptal edilen sınavlar,son olarak YGS sonuçlarının açıklanmasıyla yaşanan yanlış puan hesaplamaları  ve ÖSYM’ye yapılan binlerce itiraz başvurusu.

Hakkını arayan mağdur öğrenciler.

Tüm bu gelişmeler olup biter yer yerinden oynarken, Eğitim Sendikaları mağdurların sesi olmaya çalışırken, olaylar karşısında adeta üç maymunu oynayan bir sendika

Eğitim Bir-Sen kör!

Eğitim Bir-Sen sağır!

Eğitim Bir-Sen dilsiz!

YGS şifre iddiası ortaya çıktığından bu yana Eğitim Bir-Sen sadece bir defa açıklama yaptı ve “incelediğimiz kitapçıklarda şifreye rastlanmamıştır” dedikten sonra “Eğitim-Bir-Sen olarak, konuya ilişkin takibimiz sürüyor” dedi.( http://www.egitimbirsen.org.tr/detay.php?id=138719&cid=52)


Daha sonra yapılan açıklamada ise “YGS Bahanesiyle Öğrenci Sokağa Çekiliyor” denilerek bir anlamda mağdur  öğrencilere “hakkınızı aramayın” çağrısı yapıldı!

Anladığımız kadarıyla Eğitim Bir-Sen konuya ilişkin takibini hâlâ sürdürüyor…Ancak  gazete ve televizyon haberlerinden!

Her  fırsatta “Hak aramanın adresi” olduklarını iddia eden sendika yöneticileri yüzbinlerce öğrencinin mağdur olduğu bir sınavdan sonra ÖSYM ve Başkanı Ali Demir hakkında tek bir eleştiri yapmadı.

Olayları görmezden,duymazdan,bilmezden gelmeye devam etti.

Kamuoyunda “Hak aramanın yanlış adresi” izlenimi veren bu davranıştan sonra Eğitim Bir-Sen’e isimlerini “EĞİTİM SUS-SEN” olarak değiştirmelerini tavsiye ediyoruz.

Susarak hak arayanların sendikası!

Dünyada ilk ve tek…

KUTLUYORUZ!
ERDİNÇ ÖZTAŞ

TÜRK EĞİTİM-SEN
İSTANBUL 4 NOLU ŞUBE BAŞKANI


Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER