Hükümet 1.5 milyon öğrencisinin geleceği ile dalga geçti

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Cemil Çiçek, YGS'de şifreleme skandalı ile ilgili "ÖSYM Başkanı Ali Demir'in açıklamalarını doğru ve yeterli olduğu kanaatini taşıyoruz" dedi. Çiçek'in gayri ciddi üslubu şaşkınlık yarattı.

Hükümet 1.5 milyon öğrencisinin geleceği ile dalga geçti

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin YGS'deki şifreleme skandalı ile ilgili sorularını yanıtladı. "ÖSYM Başkanının açıklamaları sizin için yeterli mi?" sorusuna Çiçek "YGS ile ilgili, bu konu tabii bağımsız bir organda meydana gelen bir gelişmedir. Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yaptı. Sayın ÖSYM Başkanı da bir açıklama yaptı biz bu açıklamanın doğru ve yeterli olduğu kanaatini taşıyoruz" yanıtını verdi.

"Cumhurbaşkanı konuştu ya yetmedi mi?"
Cemil Çiçek, Ali Demir de açıklamasında kabul etmiş olmasına rağmen sanki şifreleme olayı gerçek değilmiş ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ayrıntılı açıklama yapmış gibi konuşarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü neticede işin başındaki kişiler, bu işin sorumluluğunu bilen ve sorumluluk taşıyan insanlardır. Bu iddiaların doğru olmadığı kanaati bizde de var. Zaten savcılık da kendiliğinden bir inceleme başlatmış durumda. Ama şunu da görmemiz lazım, belli bir süreden beri o kurumda yaşanan, geçmişteki olumsuz gelişmeler sebebiyle her imtihanda da benzer şeyler oldu tarzında bir peşin hükümle bu kadar insanın zihnini karıştırmak bence çok doğru değil. Ben bugün gazetelerde okudum, bir kısım dershane sahipleri, bu işle ilgilenen kişiler yapılan işlerde bir yanlışlık olmadığını ifade ediyor. Ama en önemlisi sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamadır. Çünkü bu olay üzerine en üst düzeyde devletimizin yetkilisi, hassasiyet gösteriyor, bilgi alıyor. Kendisini tatmin olduğunu ifade ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanının tatmin olduğu konuda biz de tatmin olmuşuzdur. Çünkü konu her yönüyle kendisine ifade edilmiş, biz de bu kanaati taşıyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın da kanaati odur bize verdiği bilgide..."


 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Musa ERDOĞAN
Musa ERDOĞAN - 10 yıl Önce

Tabi cumhurbaşkanı ve cemil çiçek'in çocukları bu sınava girmedi.Para sıkıntıları da yok.Ben üç oğlumu okutmak için kan terleyen tek maaşlı bir öğretmenim.Söylenecek fazla bir şey yok.Büyüklerimiz biliyor adamına sahip çıkmayı.Bunun örnekleri çok ve hafızalarımızda henüz yeni.

SIRADAKİ HABER