Sinan Aygün, ATO Başkanlığından istifa etti

CHP'den aday adayı oluyor

Sinan Aygün, ATO Başkanlığından istifa etti

Aygün, yaptığı yazılı açıklamada, 1997'den bu yana yürüttüğü Ankara Ticaret Odası Başkanlığı görevinden ve 2005 yılından bu yana sürdürdüğü TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Aygün, açıklamasında şunları kaydetti:

''14 yıldır yürüttüğüm Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden, ülkeme Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, siyasi alanda hizmet vermek için ayrılıyorum. Ankara Ticaret Odası;nda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğüm süre boyunca, üyelerimize, camiamıza, ülkemize bağlı bir şekilde özveriyle ve büyük bir sevgiyle çalıştım. Bulunduğum makamı, günde birkaç saat gelinecek ve part-time yapılacak bir iş olarak değil, bizzat kendi işim olarak gördüm, bu anlayış ve sorumlulukla çalışmalarımı sürdürdüm. Bu süreçte benimle birlikte yol alan, ATO Meclis üyelerine yönetim kurulu üyelerimize, müdürlerimize ve tüm arkadaşlarıma da teşekkür ederim. TOBB camiasına ve Ankara Ticaret Odası;nın tüm üyelerine, esnaf ve tüccarlarına şükranlarımı sunarım.''

Aygün, Ankara Ticaret Odası tarihinde en uzun süre görev yapan ikinci başkan olma ünvanını kendisine veren üyelere de teşekkürlerini iletirken, ''Vehbi Koç;ların geleneğinden gelen Ankara Ticaret Odası;nın bundan sonra da şanına yakışır bir şekilde çalışmalarını sürdüreceğine inancım tamdır'' dedi.

-SİNAN AYGÜN ÖZGEÇMİŞİ-

1959 yılında Ankara;da doğan Sinan Aygün ilk, orta ve lise eğitimini Ankara;da tamamladı.

Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü;nden mezun olan Aygün, inşaat malzemeleri satıcılığı ve müteahhitlik yaptı. Aygün, 1997 yılında Ankara Ticaret Odası Başkanlığı;na seçildi. Ankara Ticaret Odası tarihinde en uzun süre görev yapan iki başkandan biri olan Aygün, üçüncü seçimini 2005 yılında yaşadı. Aygün, söz konusu yılda Türkiye genelinde ticaret odalarının oylarıyla TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevine seçildi.

Aygün, Mart 2009;da ATO Başkanlığı;na yeniden getirildi.. Aygün, yine ticaret odalarının oylarıyla Mayıs 2009;da ikinci kez Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevini üstlendi.

Aygün, evli ve bir çocuk babası.Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER