Memur-Sen, 30 bin öğretmen atanmasını istedi

Memur-Sen, 30 bin öğretmen atanmasını istedi

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek Temmuz 2011'den önce en az 30 bin öğretmenin daha atamasının yapılmasını istedi.
Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, Temmuz 2010 KPSS'de yaşanan hırsızlık olayı sonucu mağdur olan öğretmenlerin sıkıntılarını iletti. Gündoğdu, Temmuz 2011'den önce en az 30 bin öğretmenin atanarak, hakları ellerinden alınan öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini söyledi.
Gündoğdu, kamu çalışanlarının referandumla elde ettiği toplu sözleşme hakkını kullanma imkanı verecek uyum yasalarının bir an önce çıkarılmasını da talep etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise kendisine iletilen talepleri değerlendireceğini söyledi.
Ahmet Gündoğdu, bir süre önce de, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'yu ziyaret ederek, kopya skandalından dolayı mağdur olan, kimi evli, kimi nişanlı atama bekleyen öğretmenlerin atanabilmeleri için, önceki yıllarda Şubat ve Haziran aylarında yapıldığı gibi, Haziran 2011'de de 30 bin öğretmen ataması yapılmasını istemişti

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şems-i Tebrizi
Şems-i Tebrizi - 13 yıl Önce

Kimden aldın bu aklı Ahmet efendi İsmail KONCUK söylemiş olmasın.Rahmetlik Erbakan hoca duysa ne derdi hadi ordan hadi ordan.

SIRADAKİ HABER