'Sınav değil, kadrolaşma çalışması'

MHP İstanbul İl Başkanlığı üyesi bir grup, Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile ilgili iddialar nedeniyle ÖSYM'yi protesto etti.

'Sınav değil, kadrolaşma çalışması'

Levent'teki ÖSYM binası önünde toplanan MHP İstanbul İl Başkanlığı üyesi bir grup, ''Al YÖK'ü, vur ÖSYM'ye'', ''Kuldan korkmuyorsunuz, Allah'tan korkun'', ''KPSS ve YGS'yi hazmedemedik'', ''Biz tatmin olmadık'' yazılı dövizler taşıdı.        

Grup adına açıklama yapan MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, ''Bu sınav hem ekonomik hem de sosyal boyutuyla incelenmelidir. Aileler yıllarca dershanelere yüksek meblağlar ödeyerek, çocuklarına iyi bir eğitimle geleceklerini güvence altına almaya çalışmışlardır. Karşılarına şifrelenmiş cevap anahtarlarının çıkacağını tabi ki bilemezlerdi'' dedi.        

Kamuoyu vicdanının YGS'deki şifre skandalından sonra tekrar KPSS'de yaşanan kopya olayını sorguladığını ifade eden Başkan, uygulanan sistemle sınava girenlerin iddialara ilişkin tatmin olmadığını söyledi
 

"ÖNCEDEN TASARLANMIŞ BİR OYUNUN AŞAMALARI"
Başkan, şöyle devam etti:      

''Bütün bunlar önceden tasarlanmış bir oyunun aşamalarıdır. Yapılmak istenen sınav değil, eğitimin aşamasında başlayan kadrolaşma çalışmasının bir sonucu olduğu apaçık ortadadır. Bu durum sınav sisteminin kokuşmasına ve sınama özelliğinin kaybolmasına neden olmuştur. Organize suç çetelerine parmak ısırtacak kadar profesyonelce hazırlanmış bu organizasyonu kimlerin kurduğu bir an önce ortaya çıkartılmalı kaygılı bekleyiş içinde olan binlerce genç ve aileleri rahatlatılmalıdır. Hayatı sınavlara endekslenmiş gençlik değil, güven dolu sevgiye ve hayata zaman ayırabilen bir gençlik yetişmesi en büyük temennimizdir. Unutulmamalıdır ki 'kul hakkı' en büyük günahlardandır ve hesabı ahirete bırakılamaz.''


 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER