TEÇ-SEN: "Eğitim Çalışanları Açlık Grevine Başladı."

Eğitim çalışanları kendi hakları için "Açlık Grevine" 17 Nisan 2011 Pazar günü Ankara-Abdi İpekçi Parkında başladı.

TEÇ-SEN: "Eğitim Çalışanları Açlık Grevine Başladı."

 

Sabah 08:00'da Ankara Abdi İpekçi Parkında toplanmaya başlayan eğitim çalışanları mali ve özlük hakları için "Açlık Grevine" başladı. Saat 11:00'da Genel Başkanımız Ümit DEMİREL yaptığı basın açıklamasında: "Milli Eğitim Bakanlığı ehli olmayan kişilerce yönetilmektedir. Kendi personellerine sahip çıkan, yaptığı çalışmaların, yazdığı metin ve taslakların çıkması için mücadele eden, gözünü budaktan sakınmayan ehliyetli bürokratlar ve Bakan tarafından yönetilen bir Milli Eğitim Bakanlığı için Açlık Grevine Gidiyoruz."dedi. Eğitim çalışanlarının sorunlarına da değinen Genel Başkanımız sözlerini "Sözün kısası, Milli Eğitim Bakanlığının kendi personellerine, okullarına ve eğitime sahip çıkması için Açlık Grevine gidiyoruz..Anlamak istemeyenlere ilanen duyrulur." Dedi.

Basın açıklaması sonrasında Ordu- Samsun- Niğde- Yozgat- Zonguldak- Ankara- Kastamonu- Aksaray- Kars- Mersin illerinden gelen eğitim çalışanları sloganlar eşliğinde "Açlık Grevine" başladı. Horan ve halayların çekildiği Açlık Grevi büyük bir çoşkuyla devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAFER ALBAYRAK
ZAFER ALBAYRAK - 10 yıl Önce

ÇOK YAKINDA KAYSERİ TEÇ-SEN ANKARA YOLLARINDA

KADİR ADAŞ
KADİR ADAŞ - 10 yıl Önce

BOŞ BOŞ BOŞ

NURETTİN DAĞ
NURETTİN DAĞ - 10 yıl Önce

EY SENDİKALAR SİZLERİN KONUŞMA HAKKINIZ VARMI ZAVALLI MİLLİ EĞİTİM ŞEFLERİ 1000 İLE 1100 TL MAAŞ ALIRKEN BİRDE KONUŞUYORSUNUZ 3 -5 KURUŞ EK DERSİMİZ ARTACAKTI SIRF SİZİN SENDİKA YÜZÜNDEN BALTALADINIZ HAKKIMIZI SENDİKALARI HELAL ETMİYORUZ. SÜRÜNÜN

ALİ ALAÇAMLI
ALİ ALAÇAMLI - 10 yıl Önce

TEÇ SEN BİZİM GİBİ MEMUR ARKADAŞLARIN HAKLARINI SAVUNAN TEK SENDİKADIR.GEREKİRSE GÜNLERCE GİDER ORADA EYLEMİMİZİ YAPARIZ. BEN BU AÇLIK GREVİNİ CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM..

Mehmet  AKÇALI
Mehmet AKÇALI - 10 yıl Önce

kendim gidip bizzat gördüm ve hepsi boş iş bunlar bazı sol gurup öğrencilerin orada eğitim çalışanlarının parası karşılığında oturtulduğuna bizzat şahit oldum nerede eğitim çalışanları hepside provakatör solcular ümit ve ekibinede bunlar yakışır. Eğitim Çalışanılarının paralarıhnın nerede çarçur edildiğini gördüm orada çalan müzik bile bölücülere ait müzikler. bunların alayı dsp,chp vb partilerin uşakları provaktörleri

SIRADAKİ HABER