AKP'nin Tahammülsüzlüğü Ölüm Saçıyor!

Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu’nun “AKP’nin Tahammülsüzlüğü Ölüm Saçıyor!” başlıklı açıklama metni.

AKP'nin Tahammülsüzlüğü Ölüm Saçıyor!

Başbakan Erdoğan'ın Artvin Hopa meydanı'nda yapacağı miting öncesinde HES’leri protesto etmek için ’Su haktır, satılamaz’ pankartı açan emekli öğretmen ve eski üyemiz 54 yaşındaki Metin Lokumcu, polisin kullandığı yoğun biber gazının etkisiyle kalp krizi geçirmiş ve ne yazık ki hayatını kaybetmiştir.

Metin öğretmen, “Su haktır, satılamaz” pankartı açarak AKP’nin doğayı talan eden politikalarına karşı, toplumsal sorumluluğunu yerine getiren örnek bir davranışla yaşam alanını savunmak istemiştir. Kendisinden başka hiçbir kimliğe, ideolojiye yaşama hakkı tanımak istemeyenler ise Metin Lokumcu’yu gazlara boğarak, onun ölümüne yol açmıştır. AKP ise polisin şiddetini pekiştirmek için elinden gelen her şeyi yaparak, bu cinayetin siyasal sorumluluğunu çoktan üzerine almıştır.

Artık sözün bittiği yere gelinmiştir. Polisin şiddet yoğunluğu her geçen gün artmaktadır. Elleri kana bulananlar, ellerini kanla yıkamaya devam etmektedirler. Ancak bilinmelidir ki bu şiddetin meşrulaştırılması girişimlerine asla teslim olmayacağız. Her ağzını açtığında insan haklarından, eşitlikten ve özgürlükten bahsederek popülist maskeler altından konuşanların kelimeleri altındaki kanı, her defasında daha güçlü teşhir edeceğiz.

Eğitim Sen olarak öncelikle öğretmenimiz Metin Lokumcu’nun ailesine baş sağlığı diliyor ve bu cinayetin sorumlularının bulunması için her adımı atacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Sendikamız, bu yoğun şiddet karşısında dimdik durarak mücadele etmeye devam edecektir.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELAMİ İSKENDER
SELAMİ İSKENDER - 10 yıl Önce

YAHU NE OLUYOR NE AKP TAHMMÜLSÜZLÜĞÜ AYIP BE KARDEŞİM SEN PANKARTINI YIRTACAKSIN TAHRİK EDECEKSİN SOPAYI YİYİNCE DE ÖLDÜM BAK SENİN YÜZÜNDEN HAZMEDİN ODA BU ÜLKENİN PARTİSİ HAZMEDELİM VERİN OYLARINIZI BAŞKASINA MİLLETÇE BERTARAF EDİF SİLELİM LİSTEDEN İYİSİ BU DEĞİLMİ?

SIRADAKİ HABER